Lääne-Tallinna Keskhaiglas leevenesid COVID-19 piirangud

0 mai 30, 2022

30.05.2022.

Seoses koroonaviiruse leviku vähenemisega riigis on Lääne-Tallinna Keskhaiglas leevenenud mitmed infektsioonikontrolli meetmed.

Kaitsemaski kandmine on soovituslik

Üldkasutatavates ruumides (nt ootealadel, koridoris) kaitsemaski kandma ei pea, välja arvatud COVID-19 kahtluse või kinnitunud diagnoosi korral. Lähikontakti korral haiglapersonaliga (nt vastuvõtukabinetis) on siiski soovituslik kanda kirurgilist kaitsemaski.

Haigla/tervisekeskuse sissepääsu juures on tagatud kätehügieeni vahendid ja kirurgilised kaitsemaskid.

Haiglaravile saabuvate patsientide testimist SARS-CoV-2 suhtes ei toimu

Plaaniliselt või erakorraliselt haiglaravile tulevaid patsiente enam SARS-CoV-2 suhtes ei testita, välja arvatud juhul, kui patsiendil esineb respiratoorseid haigussümptomeid (köha, nohu, palavik, kurguvalu).

Erandiks on sünnitusmaja patsiendid: kõikidele sünnitusosakonda ja sünnieelsesse osakonda hospitaliseeritavatele patsientidele tehakse haiglasse saabumisel koroonaviiruse test.

Patsientide külastamine on osaliselt lubatud

Kõikides Lääne-Tallinna Keskhaigla statsionaarsetes üksustes, välja arvatud Pelgulinna sünnitusmajas (Sõle 23), on patsientide külastamine teatud tingimustel lubatud.

Külastajal ei tohi olla respiratoorseid haigusnähte. Külastamine toimub kindlaks määratud kellaaegadel (vt allpool) ja korraga saab patsienti külastada üks inimene ning maksimaalselt 30 minutit.

Pelgulinna sünnitusmajas ei ole külastamine lubatud, kuid endiselt on lubatud tulla sünnitama koos kaaslasega, kelleks on lapse isa või muu lähedane pereliige. Pereliige peab olema terve (ilma respiratoorsete haigusnähtudeta). Pereliige saab jääda koos sünnitanu ja vastsündinuga ka sünnitusjärgsesse perepalatisse. Palume aga arvestada, et kui pereliikmel tekib vajadus sünnitusmajast lahkuda enne sünnitaja kojulubamist, ei ole osakonda naasmine lubatud.

Külastusajad Lääne-Tallinna Keskhaiglas:

Meremeeste haigla (Paldiski mnt 68)
E-R 14:00-19:00
L-P ja riiklikel pühadel 12:00-19:00

Õendusabikliinik (Õismäe tee 179)
E-R 15:00-18:00
L-P ja riiklikel pühadel 10:00-18:00

Nakkuskliinik (Paldiski mnt 66)
E-R 12:00-18:30
L-P ja riiklikel pühadel kell 12:00-15:00

Vaata täpsemalt: COVID-19 info Lääne-Tallinna Keskhaiglas ja COVID-19 info LTKH naistekliinikus