Plaaniline ravitöö LTKH naistekliinikus
0
aprill 30, 2020
30.04.2020. Uuendatud 11.05.2022
Head patsiendid!
Seoses COVID-19 levikuga palume Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus lähtuda järgmistest soovitustest, et tagada nii teiste patsientide kui ka haiglatöötajate ohutus.
Siit leiate meie kliinikut puudutava olulise info:
ÜLDINE
- Naistekliiniku ruumides on kaitsemaski kandmine kohustuslik. Maski saate haiglasse/tervisekeskusesse sisenedes.
- Reisima minnes palume teil arvestada, et teatud riikidest Eestisse saabudes peate jääma 7 päevaks eneseisolatsiooni. Eneseisolatsioonis viibides palume teil vastuvõtt tühistada (tel 626 1314 või tyhistamine@keskhaigla.ee) ja uus vastuvõtuaeg broneerida. Vajaliku info reisimisega seotud karantiininõuete kohta leiate veebilehelt https://kriis.ee/reisimine-riigipiiri-uletamine/reisimine-eestisse/eestisse-saabujale
- Vaata ka: Eesti Naistearstide Selts, Eesti Ämmaemandate Ühing, Eesti Lastearstide Selts ja Eesti Perinatoloogia Selts leppisid kokku soovitused normaalse raseduse jälgimiseks ja sünnitusabi osutamiseks ning nakatumisest ohustatud vastsündinu jälgimiseks esimestel elunädalatel Eestis COVID-19 epideemia muutunud tingimustes (uuendatud 19.01.2021).
- Vaata ka: Korduma kippuvad küsimused seoses COVID-19 infoga.
RASEDUSKESKUS
- Osa visiitidest toimub telefoninõustamise teel, osad visiidid on nn kontaktvisiidid (kui naine peab tulema raseduskeskusesse kohale).
- Jätkuvalt teostame raseduse tuvastamist ning võtame naisi arvele, toimuvad kõik võimalikud ultraheliskriininguid (I trimestril koos preeklampsia ja kasvupeetuse riski hindamisega ja II trimestril) ja teeme rasedatele laborianalüüse.
- Näidustuste olemasolul teostame mitteinvasiivset sünnieelset testimist ehk NIPTe (Non-invasive Prenatal Testing).
- Vajadusel saame loote kromosoomhaiguste välistamiseks teostada invasiivset protseduuri.
- COVID-19sse haigestunud või lähikontaktsetel rasedatel asendatakse rasedusaegne I trimestri sõeluuring NIPT testiga.
- Raseduse ultraheliuuringule (OSCAR test, loote anatoomia) on lubatud tulla koos lähedase täiskasvanud pereliikmega, kes on terve.
- Raseduskeskuses toimuvale tavavastuvõtule on lubatud tulla koos ühe terve täiskasvanud pereliikmega.
- Uuringute ja analüüside teostamise osas nõustab Teid rasedust jälgiv ämmaemand või naistearst (vt ka „Analüüside tegemine“).
- Naistenõuandla protseduuride tuba on vereproovide võtmiseks avatud kl 08:00-15:00. Vereanalüüside teostamiseks palume Teil võimalusel eelnevalt registreerida protseduuride kabinetis vastuvõtule siin: https://labor.keskhaigla.ee/broneerimine/.
- Uriinianalüüsi proovide andmine toimub jätkuvalt kontaktivabalt raseduskeskuse sissepääsu koridoris.
- Küsimuste korral helistage julgelt raseduskeskuse registratuuri telefonil 666 5307 või 5625 4598 (E-R kl 08:00-16:00). Teie küsimustele vastavad raseduskeskuse ämmaemandad.
- Samuti võite ühendust võtta enda rasedust jälgiva ämmaemandaga või naistearstiga meili teel.
- Kui soovite tulla meile rasedusega arvele, siis helistage aja broneerimiseks raseduskeskuse registratuuri numbril 666 5307 (E-R kl 08:00-16:00) või kirjutage rasedus.bron@keskhaigla.ee.
ANALÜÜSIDE TEGEMINE
- Naistenõuandla protseduuride tuba on vereproovide võtmiseks avatud kl 08:00-15:00. Kõikide Lääne-Tallinna Keskhaigla proovivõtukabinettide asukohad ja lahtiolekuajad leiate siit: https://www.keskhaigla.ee/patsiendile/proovide-andmine/.
- Vereanalüüside teostamiseks palume Teil eelnevalt registreerida protseduuride kabinetis vastuvõtule siin: https://labor.keskhaigla.ee/broneerimine/
- Uriinianalüüsi proovide andmine toimub jätkuvalt kontaktivabalt raseduskeskuse sissepääsu koridoris.
SÜNNITAJAD
- Kõigi sünnitajate ja sünnitusmaja personali ohutuse tagamiseks teeme kõigile sünnitama tulijatele COVID-19 testi.
- Juhul kui olete haigestunud koroonaviirushaigusesse (COVID-19), teavitage enne saabumist vastuvõtutuba telefonil 5342 4724.
- Peresünnitused toimuvad. Lubatud on tulla sünnitama koos kaaslasega, kelleks on lapse isa või muu lähedane pereliige. Pereliige peab olema terve ning talle tehtud SARS-CoV-2 antigeeni kiirtesti tulemus peab olema negatiivne. Pereliige peab kandma kirurgilist kaitsemaski.
- Alates 3. maist 2022 on lubatud ühel täiskasvanud ja tervel pereliikmel, kellele eelnevalt tehtud SARS-CoV-2 test on negatiivne ja kes kannab kaitsemaski, viibida keisrilõike ajal operatsioonitoas.
- Testimisest keeldumisel pereliige sünnitustuppa/operatsioonituppa jääda ei saa.
SÜNNITUSJÄRGNE AEG
- Sünnitusjärgsed perepalatid on avatud. Perepalatitesse lubatakse koos sünnitanu ja vastsündinu(te)ga pereliige ainult sellisel juhul, kui ta on terve ja sünnitusmajas tehtud SARS-CoV-2 antigeeni kiirtesti tulemus on negatiivne.
- Patsiente testitakse SARS-CoV-2 suhtes ka haiglas viibimise 3. ja 7. päeval. See on vajalik ohutusmeede, et tuvastada koroonaviirusega nakatunud ja/või haiguse peiteperioodis ravile saabunud patsiendid kiiresti, hoides ära nakkuse edasise leviku.
- Pikema haiglas viibimise korral on vajalik ka pereliikme kordustestimine (SARS-CoV-2 PCR-test) haiglas viibimise 3. ja 7. päeval. Kordustestimine on pereliikmele tasuline ja maksab 40 eurot. Testimisest keeldumisel sünnitusjärgsesse perepalatisse jääda ei saa.
- Sünnitusmajas viibijaid ei ole lubatud külastada.
- Haiglas viibijatele on lubatud tuua pakke. Pakid võetakse vastu E-P kl 14:00-17:00 valvelauas (sissepääs “Külastamine”).
VASTSÜNDINUTE JÄLGIMINE
- Kui kuni ühe kuu vanuse vastsündinu emal või pereliikmel tekib kahtlus COVID-19 haigestumisele või on haigestumine tuvastatud, siis nõuanded vastsündinu tervise jälgimiseks leiate SIIT.
GÜNEKOLOOGILINE ERAKORRALINE PROBLEEM
- Günekoloogilise erakorralise abi saamiseks palume pöörduda Pelgulinna sünnitusmaja vastuvõtutuppa (Sõle 23, Tallinn).
- Juhul kui olete haigestunud koroonaviirushaigusesse (COVID-19) ja vajate erakorralist günekoloogilist abi, teavitage enne saabumist vastuvõtutuba telefonil 5342 4724.
PLAANILISED GÜNEKOLOOGILISED OPERATSIOONID GÜNEKOLOOGIAOSAKONNAS JA PÄEVASTATSIONAARIS
- Teeme haiglaravile ja päevaravile tulevatele patsientidele COVID-19 testi maksimaalselt 72h enne ravile tulekut. Täpsema info testimise kohta annab Teile raviarst.
- Haiglaravil viibivaid patsiente testitakse SARS-CoV-2 suhtes ka haiglas viibimise 3. ja 7. päeval. See on vajalik ohutusmeede, et tuvastada koroonaviirusega nakatunud ja/või haiguse peiteperioodis ravile saabunud patsiendid kiiresti, hoides ära nakkuse edasise leviku.
- Raseduse katkestamise soovi ja küsimustega palume pöörduda abi saamiseks meili teel abort@keskhaigla.ee või helistada tööpäeviti 08:00-15:30 telefonile 5302 1730. Lisaks toimub samal telefonil nõustamine rasestumisvastaste vahendite osas.
SÕELUURINGUD
- Emakakaelavähi sõeluuringule saate aja broneerida telefonil 626 1314 (E-N kl 07:30-18:00, R kl 07:30-17:00). Aastal 2021 ootame sõeluuringule nii ravikindlustatud kui ka ravikindlustamata naisi, kelle sünniaastad on 1956, 1961, 1966, 1971, 1976, 1981, 1986, 1991.
PEREKESKUS
- Perekeskuse tunniplaani leiate ja registreerida saate veebi teel: https://bronn.ee.
- Perekooli loengud toimuvad veebis.
- Vaata rohkem infot veebitundidesse registreerimise kohta SIIT.
- Perekooli eelsalvestatud loengud on saadaval ka veebikeskkonnas Coursy. Vaata täpsemalt SIIT.
- Alates 1. juunist 2022 toimuvad kõik perekooli loengud taas naistenõuandla saalides. Loengute eest saab tasuda enne loengut naistenõuandla registratuuris.
COVID-19 VASTU VAKTSINEERIMINE
- Infot selle kohta, kas raseduse või rinnaga toitmise ajal tohib lasta end COVID-19 vastu vaktsineerida, leiate rubriigist KKK: COVID-19 info.
- Vaata COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta täpsemat infot ka portaalist vaktsineeri.ee
Täname kõiki oma patsiente mõistva suhtumise eest ja soovime teile tugevat tervist!
Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinik
Posted in Uudised