Plaaniline ravitöö LTKH naistekliinikus
0
aprill 30, 2020
30.04.2020. Uuendatud 06.10.2022
Head patsiendid!
Seoses COVID-19 levikuga palume Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus lähtuda järgmistest soovitustest, et tagada nii teiste patsientide kui ka haiglatöötajate ohutus.
Siit leiate meie kliinikut puudutava olulise info:
ÜLDINE
- Naistekliiniku ruumides on kaitsemaski kandmine kohustuslik nii patsientidel kui ka kaaslastel (kehtib alates 07.10.2022). Ootealadel ja sissepääsude juures on tagatud kätehügieeni vahendid ja kirurgilised kaitsemaskid.
- Ärge tulge vastuvõtule, uuringutele, protseduuridele, kui tunnete viirushaigusele iseloomulikke tunnuseid (köha, nohu, palavik) või kui Teil on olnud lähikontakt COVID-19 haigega. Tühistage vastuvõtt telefonil 626 1314 või meili teel tyhistamine@keskhaigla.ee. Leiame Teile uue vastuvõtuaja.
- Vaata ka: Korduma kippuvad küsimused seoses COVID-19 infoga.
RASEDUSKESKUS
- Osa visiitidest toimub telefoninõustamise teel, osad visiidid on nn kontaktvisiidid (kui naine peab tulema raseduskeskusesse kohale).
- Jätkuvalt teostame raseduse tuvastamist ning võtame naisi arvele, toimuvad kõik võimalikud ultraheliskriininguid (I trimestril koos preeklampsia ja kasvupeetuse riski hindamisega ja II trimestril) ja teeme rasedatele laborianalüüse.
- Näidustuste olemasolul teostame mitteinvasiivset sünnieelset testimist ehk NIPTe (Non-invasive Prenatal Testing).
- Vajadusel saame loote kromosoomhaiguste välistamiseks teostada invasiivset protseduuri.
- COVID-19sse haigestunud või lähikontaktsetel rasedatel asendatakse rasedusaegne I trimestri sõeluuring NIPT testiga.
- Raseduskeskuses toimuvale tavavastuvõtule ja raseduse ultraheliuuringule (OSCAR test, loote anatoomia) on lubatud tulla koos ühe terve täiskasvanud pereliikmega.
- Uuringute ja analüüside teostamise osas nõustab Teid rasedust jälgiv ämmaemand või naistearst (vt ka „Analüüside tegemine“).
- Naistenõuandla protseduuride tuba on vereproovide võtmiseks avatud kl 08:00-15:00. Vereanalüüside teostamiseks palume Teil võimalusel eelnevalt registreerida protseduuride kabinetis vastuvõtule siin: https://labor.keskhaigla.ee/broneerimine/.
- Uriinianalüüsi proovide andmine toimub jätkuvalt kontaktivabalt raseduskeskuse sissepääsu koridoris.
- Küsimuste korral helistage julgelt raseduskeskuse registratuuri telefonil 666 5307 või 5625 4598 (E-R kl 08:00-16:00).
- Samuti võite ühendust võtta enda rasedust jälgiva ämmaemandaga või naistearstiga meili teel.
- Kui soovite tulla meile rasedusega arvele, siis helistage aja broneerimiseks raseduskeskuse registratuuri numbril 666 5307 (E-R kl 08:00-16:00) või kirjutage rasedus.bron@keskhaigla.ee.
ANALÜÜSIDE TEGEMINE
- Naistenõuandla protseduuride tuba on vereproovide võtmiseks avatud kl 08:00-15:00. Kõikide Lääne-Tallinna Keskhaigla proovivõtukabinettide asukohad ja lahtiolekuajad leiate siit: https://www.keskhaigla.ee/patsiendile/proovide-andmine/.
- Vereanalüüside teostamiseks palume Teil eelnevalt registreerida protseduuride kabinetis vastuvõtule siin: https://labor.keskhaigla.ee/broneerimine/
- Uriinianalüüsi proovide andmine toimub jätkuvalt kontaktivabalt raseduskeskuse sissepääsu koridoris.
SÜNNITAJAD
- Lubatud on tulla sünnitama koos kaaslasega, kelleks on lapse isa või muu lähedane pereliige. Pereliige peab olema terve ja tegema SARS-CoV-2 antigeeni kiirtesti, mille tulemus peab olema negatiivne.
- Kõiki sünnitajaid ja sünnieelsesse osakonda saabuvaid patsiente testitakse haiglasse saabumisel SARS-CoV-2 kiirtestiga. Positiivse vastuse korral pereliiget haiglasse ei lubata. SARS-CoV-2 positiivse sünnitaja suhtes rakendatakse isolatsioonireegleid.
- Juhul kui teate haiglasse tulles, et olete haigestunud koroonaviirushaigusesse (COVID-19), teavitage enne saabumist vastuvõtutuba telefonil 5342 4724.
- Ühel täiskasvanud ja tervel pereliikmel on lubatud viibida keisrilõike ajal ka operatsioonitoas.
SÜNNITUSJÄRGNE AEG
- Sünnitusjärgsed perepalatid on avatud. Perepalatitesse lubatakse koos sünnitanu ja vastsündinu(te)ga pereliige ainult sellisel juhul, kui ta on terve.
- Kui pereliikmel tekib vajadus sünnitusjärgsest perepalatist lahkuda enne sünnitaja kojulubamist, ei ole osakonda naasmine lubatud. Samuti ei ole pereliikmete vahetamine lubatud. Erandolukorras ja põhjendatud juhtudel on kokkuleppel haiglapersonaliga erisused võimalikud.
- Sünnitusmajas viibijaid ei ole lubatud külastada.
- Haiglas viibijatele on lubatud tuua pakke. Pakid võetakse vastu E-P kl 10:00-18:00 valvelauas (sissepääs “Külastamine”).
VASTSÜNDINUTE JÄLGIMINE
- Kui kuni ühe kuu vanuse vastsündinu emal või pereliikmel tekib kahtlus COVID-19 haigestumisele või on haigestumine tuvastatud, siis nõuanded vastsündinu tervise jälgimiseks leiate SIIT.
GÜNEKOLOOGILINE ERAKORRALINE PROBLEEM
- Günekoloogilise erakorralise abi saamiseks palume pöörduda Pelgulinna sünnitusmaja vastuvõtutuppa (Sõle 23, Tallinn).
- Juhul kui olete haigestunud koroonaviirushaigusesse (COVID-19) ja vajate erakorralist günekoloogilist abi, teavitage enne saabumist vastuvõtutuba telefonil 5342 4724.
PLAANILISED GÜNEKOLOOGILISED OPERATSIOONID GÜNEKOLOOGIAOSAKONNAS JA PÄEVASTATSIONAARIS
- Plaanilised günekoloogilised operatsioonid toimuvad tavapäraselt.
- Raseduse katkestamise soovi ja küsimustega palume pöörduda abi saamiseks meili teel abort@keskhaigla.ee või helistada tööpäeviti 08:00-15:30 telefonile 5302 1730. Lisaks toimub samal telefonil nõustamine rasestumisvastaste vahendite osas.
SÕELUURINGUD
- Emakakaelavähi sõeluuringule saate aja broneerida telefonil 626 1314 (E-N kl 07:30-18:00, R kl 07:30-17:00). Aastal 2022 ootame sõeluuringule nii ravikindlustatud kui ka ravikindlustamata naisi, kelle sünniaastad on 1957, 1962, 1967, 1972, 1977, 1982, 1987, 1992.
PEREKESKUS
- Perekeskuse tunniplaani leiate ja registreerida saate veebi teel: https://bronn.ee.
- Perekooli eelsalvestatud loengud on saadaval ka veebikeskkonnas Coursy. Vaata täpsemalt SIIT.
- Alates 1. juunist 2022 toimuvad kõik perekooli loengud taas naistenõuandla saalides. Loengute eest saab tasuda enne loengut naistenõuandla registratuuris.
COVID-19 VASTU VAKTSINEERIMINE
- Infot selle kohta, kas raseduse või rinnaga toitmise ajal tohib lasta end COVID-19 vastu vaktsineerida, leiate rubriigist KKK: COVID-19 info.
- Vaata COVID-19 vastu vaktsineerimise kohta täpsemat infot ka portaalist vaktsineeri.ee
Täname kõiki oma patsiente mõistva suhtumise eest ja soovime teile tugevat tervist!
Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinik
Posted in Uudised