ISOLATSIOONIPALATITE EHITAMINE JA ELEKTRIGENERAATORI SOETUS

Isolatsioonipalatite ehitamine ja elektrigeneraatori soetus AS Lääne-Tallinna Keskhaiglas

AS Lääne-Tallinna Keskhaigla on Põhja-Eesti suurim meditsiiniasutus nakkushaiguste (sh COVID-19) ravis. Kuna patsientide arv on püsivalt suur, on oluline vähendada piisk- ja õhklevinakkuste levimist haiglasiseselt, et kaitsta patsiente ja personali. Meile sobivaks lahenduseks on kaasaja nõuetele vastavad isolatsioonipalatid, mille rajamine oli käesoleva projekti sisuks. Projekti raames ehitasime ja renoveerisime 33 uut isolatsioonipalatit ja soetasime uue elektrigeneraatori toimepidevuse tõstmiseks.

Projekti abikõlbulikkuse periood: 01.12.2021 – 31.12.2023

Projekti eesmärk ja tulemused:

Projekti eesmärk on maandada haiglasisesest infektsiooniriski nii patsientide kui ka personali osas ja parendada ning kaasajastada ravikeskkonna ja töötingimusi. Samuti tõsta haiglaravi toimepidevust võimalike elektrikatkestuste ja pingekõikumiste korral.

Projekti raames saavutatud neli olulisemat tulemust:

1) Renoveerisime nakkuskliinikus (Paldiski mnt 66) kokku 25 kaasaegsetele tehnilistele nõuetele vastavat isolatsioonipalatit (sh kokku 25 voodikohta), mis asuvad hoone esimesel ja teisel korrusel.

2) Renoveerisime intensiivraviosakonnas (Paldiski mnt 68) kokku 3 kaasaegset ja tehnilistele nõuetele vastavat isolatsioonipalatit (sh kokku 3 kolmanda astme intensiivravi võimekusega voodikohta), mis asuvad hoone II korruse intensiivraviosakonnas.

3) Renoveerisime Pelgulinna sünnitusmajas (Sõle tn 23/1) kokku 5 kaasaegset ja tehnilistele nõuetele vastavat isolatsioonipalatit nakkusi kandvatele sünnitajatele ja günekoloogilistele patsientidele (sh kokku 5 voodikohta). Palatid asuvad hoone I, II ja III korrusel.

4) Soetasime Paldiski mnt 68 ravikorpuse juurde uue kaasaegse elektrigeneraatori koos UPS-seadmega, et oleks tagatud valmisolek elutähtsate teenuste osutamiseks võimaliku elektrikatkestuse ja pingekõikumiste korral.

Rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames.