Otsing

ERAKORRALISE MEDITSIINI OSAKOND

KAS PEREARST VÕI ERAKORRALISE MEDITSIINI OSAKOND?

Ootamatult tekkiva tervisehäire puhul tekib igaühel küsimus, kust saada kiiresti abi. Vajalikku esmast abi osutab perearst või pereõde Teie oma perearstikeskuses. Haiglate erakorralise meditsiini osakonnas (EMO) pakutakse vältimatut abi, s.o meditsiiniabi, mille osutamise edasilükkamine või osutamata jätmine võib põhjustada abivajaja surma või püsiva tervisekahjustuse.
 

Võrreldes EMOga, kus isepöördujate keskmine ooteaeg ületab nelja tundi, saab visiidi aega perearsti ja pereõe juurde planeerida. Samuti on võimalik saada visiidi ajal perearstikeskuses rohkem teavet oma haiguse olemuse ning profülaktika kohta. EMOs on fookuses raskes seisundis patsiendi kiirdiagnostika ja ravi alustamine.
 

Loe Haiglate Infolehest, millisel puhul pöörduda perearsti poole ning millisel puhul EMOsse.
 
 

NB! Meie EMO-s ei ole silmaarsti ning kõrva-, nina- ja kurguarsti.

– Kõrva-nina-kurguhaiguste arsti erakorraline vastuvõtt asub Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja Tallinna Lastehaiglas.
– Silmaarsti erakorraline vastuvõtt asub Ida-Tallinna Keskhaiglas.

 

Sissepääs EMO-sse asub Paldiski mnt 68 hoone paremal küljel.

Lääne-Tallinna Keskhaigla erakorralise meditsiini osakond pakub ööpäevaringset erakorralist abi patsientidele alates 15. eluaastast, olenemata ravikindlustuse olemasolust. Alla 15-aastaste patsientidega tegeleb SA Tallinna Lastehaigla.
 
NB! EMO-sse pöördumisel võtke kaasa isikut tõendav dokument (ID-kaart, juhiluba või pass). Abiks on, kui saate esitada loetelu igapäevaselt tarvitatavatest ravimitest.
 

Visiiditasu maksmisest EMOs

 
Erakorralise meditsiini osakonna juhataja
Anzela Popova

anzela.popova@keskhaigla.ee

 


ERAKORRALISE MEDITSIINI OSAKOND | Paldiski mnt 68 | Telefon 650 7366