Otsing

UUDISED

0 september 25, 2020

25.09.2020. Käesoleval nädalal külastasid Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse liikmed Imbi Moks, Aivi Kabur ja Siim Kallast haigla osakondi ja kliinikuid, et avaldada tänu haigla personalile töö eest koroonakriisi esimese laine ajal ning soovida jätkuvat jõudu ja koostöötahet järgmiste lainete ületamiseks. “Kevad oli keeruline periood, eriti just psühholoogiliselt. Meie ümber oli palju teadmatust ja pidime pidama võitlust seni tundmatu vaenlasega. Otsused ja korraldused võisid muutuda mitte päevade, vaid lausa tundidega. Täname teid, kallid kolleegid, et andsite endast sel perioodil parima ja et suutsime üheskoos murda esimese koroonalaine,” ütles Imbi Moks. “Kuid palju väljakutseid seisab veel ees. Soovime teile jätkuvat jõudu ja koostöötahet, et teha oma tööd ikka südamega ning olla ühiselt abiks. Hoidke ennast ja oma lähedasi!” Osakonnad said tänutäheks tänukirjad ja Lääne-Tallinna Keskhaigla logoga tammepuidust seinakellad.

Posted in Uncategorized
0 september 14, 2020

14.09.2020. Eriolukord tõi päevapealt Eesti tervishoidu kaugvastuvõtu, mis võimaldab tervisemuret lahendada kodust lahkumata. Patsiendi jaoks tähendab see, et eriarsti või erialaspetsialisti konsultatsioon toimub mitte tervisekeskuses kohapeal, vaid telefoni või veebilahenduse vahendusel. Et saada ülevaade, kuidas raviasutused kaugvastuvõtte praktikas teevad, kogub Eesti Haigekassa patsientide kogemuse kohta tagasisidet. Head patsiendid, palume teil leida hetk ning anda kaugvastuvõtu kohta tagasisidet SIIN. Lisainfot kaugvastuvõttude kohta leiate Eesti Haigekassa kodulehelt.

Posted in Uudised
0 september 14, 2020

14.09.2020. AS Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu kuulutab välja avaliku konkursi juhatuse esimehe ametikohale. Juhatuse esimehe ülesanne on aktsiaseltsi operatiivne ja strateegiline juhtimine ning arendamine, samuti haigla ravitöö korraldamine ja tervishoiuteenuste arendamine. Juhatuse esimees juhib ja esindab aktsiaseltsi vastavalt ametilepingule ning vastutab põhikirjaga pandud ülesannete täitmise eest. Juhatuse esimehe ametiaeg on kolm aastat. Kandidaadile esitatavad nõuded:

 • kõrgharidus, soovitavalt meditsiiniline;
 • organisatsiooni juhtimiskogemus vähemalt 5 aastat, soovitavalt meditsiinivaldkonnas;
 • hea eneseväljendusoskus nii kõnes kui kirjas;
 • väga hea suhtlemis- ja analüüsioskus ning pingetaluvus;
 • eesmärgile orienteeritus ja tulemuslikkus;
 • eesti keele oskus kõrgemal tasemel;
 • hea inglise ja vene keele oskus;
 • väga hea arvutikasutamise oskus.
 • Motiveeritud sooviavaldus, CV, haridust tõendava dokumendi koopia ning kuni 2 lk pikkune visioon te

  Posted in Uncategorized
  0 september 8, 2020

  08.09.2020. Seoses koroonaviirusesse nakatumiste arvu kasvuga on patsientide ja haiglatöötajate ohutust silmas pidades alates kolmapäevast, 9. septembrist Lääne-Tallinna Keskhaiglas viibivate patsientide külastamine taas keelatud. Erandjuhtudel on patsiendi külastamine lubatud raviarsti loal, õendusabikliinikus (Õismäe tee 179) kliiniku juhataja loal.  

  Haiglas viibivatele patsientidele on lubatud tuua pakke.

  Palume tuua lähedastele ainult seda, mis on hädavajalik. Vastu ei võeta kergesti riknevaid toiduaineid ega lilli. Lubatud on tuua alkoholivabu jooke (kuni 1 liiter). Kõik toodu peab olema korrektselt pakitud. Pakid võetakse vastu järgnevalt: Paldiski mnt 68 (Meremeeste haigla) – Pakid võetakse vastu E-R kl 14:00-19:00, L-P kl 12:00-19:00. – Pakid palume tuua A-korpuse 1. korruse infolauda (sissepääs „Haigete külastamine“). Paldiski mnt 66 (Nakkuskliinik) – Pakid võetakse vastu E-R kl 12:00-18:30 ja L-P kl 12:00-15:00. – Pakid palume tuua infolauda.

  Posted in Uncategorized
  0 august 27, 2020

  27.08.2020 Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi eestvedamisel kogutud toetussumma eest saavad Tallinna sünnitusmajad ema ja lapse tervisenäitajate jälgimise jaoks ainulaadsed KTG-monitorid.   Tänaseks üle-eestiliseks heategevusorganisatsiooniks kasvanud Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi kampaania Kunst Aitab Alustada Elu raames kogutud annetuste eest soetati Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmajale ja Pelgulinna Sünnitusmajale Euroopas ainulaadsed KTG-monitorid Edan 15 Air, millega saab jälgida loote ja ema olulisi näitajaid ning mida saab edukalt ka kasutada mitmikraseduse korral. Kaasaegsed kardiotokograafia (KTG)  aparaadid vabastavad sünnitaja andurite juhtmetest ja nii saab naine end sünnituse ajal mugavalt liigutada, sünnitustoas vabalt liikuda ega ole seotud juhtme pikkuse ulatusega aparaadini. Lisaks saab seda kasutada ka vettesünnitusel. Fondi tegevjuhi Raili Friedemanni sõnul koguti 40 000 eur väärtune toetussumma kokku tänu eraisikute annetustele, millest suur osa laekus tänu Kunst Aitab Alustada

  Posted in Uudised
  0 august 26, 2020

  26.08.2020 Raseduskeskus otsib oma meeskonda osakonna assistenti. Töö kirjeldus: •arsti abistamine ambulatoorsel vastuvõtul •analüüside ja uuringute tellimine arvutisüsteemist ning dokumenteerimine haigusjuhtu • haigekassa arvete vormistamine •patsientide vastuvõtmine ja suunamine osakonnasiseselt •telefonikõnedele vastamine •koostöö arstide ja ämmaemandatega Nõudmised kandidaadile: •vähemalt keskharidus •hea arvuti kasutamise oskus •hea eesti ja vene keele oskus •väga hea suhtlemisoskus •ausus, avatus, sõbralik ja hooliv suhtumine töösse Omalt poolt pakume: •sõbralikku töökeskkonda •lisapuhkust •tööaeg graafiku alusel vahemikus 8.00-19.00 Ootame oma kollektiivi rõõmsaid ja teotahtelisi hakkajaid inimesi.Kandideerima ootame ka üliõpilasi. Kaaskiri koos CV-ga palume saata osakonna ämmaemandusjuhile Elina Piirimäe, elina.piirimae(at)keskhaigla.ee tel 5344 1984

  Posted in Uncategorized
  0 august 17, 2020

  17.08.2020. Seoses ametilepingu tähtaja lõppemisega kuulutab AS Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu välja avaliku konkursi juhatuse liikme (finantsjuht) ametikohale leidmiseks. Kandidaadile esitatavad nõuded: • rahandus- või majandusalane kõrgharidus; • organisatsiooni juhtimiskogemus vähemalt 5 aastat; • hea eneseväljendusoskus nii kõnes kui kirjas; • väga hea suhtlemis- ja analüüsioskus ning pingetaluvus; • eesmärgile orienteeritus ja tulemuslikkus; • eesti keele oskus kõrgemal tasemel; • hea inglise ja vene keele oskus; • väga hea arvutikasutamise oskus. Juhatuse liikme ülesanne on aktsiaseltsi operatiivne ja strateegiline juhtimine ning arendamine. Juhatuse liige juhib ja esindab aktsiaseltsi vastavalt ametilepingule ning vastutab põhikirjaga pandud ülesannete täitmise eest. Juhatuse liikme ametiaeg on kolm aastat. Kandideerimine: Sooviavaldus, CV , haridust tõendava dokumendi koopia ning kuni 2 lk pikkune visioon teemal „AS Lääne-Tallinna Keskhaigla strateegiline areng aastatel 2020-2023“ palume saata d

  Posted in Uudised
  0 august 7, 2020

  07.08.2020. Kui juulikuu on Eestis tavaliselt suurim puhkusekuu, siis sünnitusmajas on see aeg reeglina aasta töisem. Nii ka tänavu. Ja selle üle saame ainult rõõmu tunda! Aasta seitsmendal kuul aitasid Pelgulinna sünnitusmaja arstid ja ämmaemandad ilmale 311 beebit – käesoleva aasta lõikes on see senini olnud lasterohkeim kuu. Sündis 158 poissi ja 153 tüdrukut, nende seas oli ka kuus paari kaksikuid. Soovime rohkelt õnne ja mõnusat kooskasvamist kõikidele peredele!

  Posted in Uncategorized
  0 august 4, 2020

  01.08.2020. Augusti esimesel nädalal tähistatakse traditsiooniliselt rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat, mille eesmärk on juhtida tähelepanu rinnapiima kasulikkusele ning julgustada naisi toitma oma beebit või väikelast rinnaga. Rinnapiim on lapsele parim, mida talle elu alguses pakkuda saate – nii toitumisalaselt kui ka emotsionaalselt. Samuti on sellel mitmeid kasutegureid emale.

 • Rinnapiim sisaldab kõiki lapsele vajalikke toitaineid õiges koguses ning on sobiva temperatuuriga.
 • Rinnapiim tugevdab beebi immuunsüsteemi. Rinnapiima saanud lastel esineb vähem allergiaid, samuti kaitseb see hingamisteede ja seedesüsteemi nakkuste eest.
 • Beebil on rinnapiima kergem seedida kui piimasegusid ning lapsed on rinda saades rahulikumad.
 • Rinnapiima saanud lapsed on imikueas ja varases lapsepõlves tervislikuma kehakaaluga.
 • Kõigepealt tekib ema rinda ternespiim, mida tuleb korraga vaid paar lusikatäit, kuid see on täpselt õige kogus beebi esimesteks elupäevadeks. Ternespiim katab lapse suu, söögitoru
 • Posted in Uudised
  0 juuli 29, 2020

  29.07.2020. Täna, 29. juulil ajalehes Postimees ilmunud artikkel “Vigade rägastik: haigla eiras põhitõdesid” pakkus meile palju üllatusi. Kahjuks mitte positiivses mõttes. Kõige tähelepanuväärsem oli eksitav pealkiri, kus väideti, et „regionaalne infektsioonihaigla“ eiras põhitõdesid. Soovime anda omalt poolt mõned selgitused. Kõigepealt pealkirjadest Artiklis välja toodud puudused, mille Terviseamet oma järelevalvemenetluse käigus tuvastas, ei puudutanud meie nakkuskliinikut (st regionaalset infektsioonihaiglat), vaid haiglahoonet, mis reeglina nakkushaigetega ei tegele – selleks on aadressil Paldiski mnt 68 asuv haiglakorpus ehk nn Meremeeste haigla. Olgu selguse huvides öeldud, et Terviseamet oma järelevalvemenetluse käigus ei külastanud meie nakkuskliinikut, rääkimata seal puuduste tuvastamisest. Artikli lõpus on avaldatud meie infektsioonikontrolli osakonna juhataja dr Pille Märtini selgitav kommentaar. Oleme tänulikud, et see on avaldatud täpselt nii, nagu see kirja pandud sai. Kuid paberle

  Posted in Uncategorized