Otsing

UUDISED

0 May 17, 2019

17.05.2019. Radioloogiaosakond annab teada, et perioodil 20.-31.05 on nakkuskliinikus (Paldiski mnt 66) ja Kopli polikliinikus (Sõle 63) asuvad röntgenkabinetid avatud tavapäraselt lühemalt. Mõlemad kabinetid on sel perioodil avatud kl 08:00-13:00. Palume vabandust ebamugavuste pärast!

Posted
0 May 16, 2019

16.05.2019. Igal aastal saab esimene Tallinna päeval, 15. mail sündinud laps linnavolikogu esimehelt kingiks traditsioonilise hõbelusika. Seekord oli esimeseks tulijaks 3810 grammi kaaluv ja 53 cm pikkune poisslaps, kes sündis varastel hommikutundidel Pelgulinna sünnitusmajas. Linnavolikogu esimees Tiit Terik külastas sünnitusmaja ja õnnitles värskeid lapsevanemaid, soovides, et nende lapsest sirguks üks terve ja tragi ning kindlasti ka õnnelik inimene. Tallinna päeva esmasündinu õnnitlemise tava on Tiit Teriku sõnul aastakümneid väldanud kaunis traditsioon, mis kestab loodetavasti veel kaua. Tallinna päeva tähistatakse 15. mail, sest just sel päeval aastal 1248 saadud Lübecki linnaõigus tähendas Tallinna vastuvõtmist Euroopa linnade sekka. Tähtpäeva eesmärk on väärtustada linna ajalugu ja tallinlaseks olemist, tutvustada pealinna tänapäeva ja minevikku nii Eestis kui ka mujal maailmas.

Posted
0 May 15, 2019

15.05.2019. Igal kevadel tunnustab Eesti Ämmaemandate Ühing (EÄÜ) tublisid ämmaemandaid, kes on silma paistnud oma kutsealase tegevusega. 9.-10. mail Haapsalus toimunud EÄÜ kevadkonverentsil kuulutati välja kolleegide ja perede poolt tunnustatud ämmaemandate nimed. Ka Pelgulinna sünnitusmaja ämmaemandad said kõrge tunnustuse.

 • Aasta praktikajuhendaja 2018 tiitliga pärjati sünnitusosakonna ämmaemand Liia Jõepere. Liia oli nomineeritud ka aasta ämmaemanda tiitlile.
 • Tänutähega, mis tugines kolleegide ja perede tagasisidele, tunnustati sünnitusosakonna vastutavat ämmaemandat Merit Tammelat. Meriti tööd tõstsid esile perekool.ee kasutajad.
 • Raseduskeskuses ja noorte nõustamiskeskuses töötav ämmaemand Velly Roosileht oli nomineeritud aasta ämmaemanda tiitlile.
 • Palju õnne teile, armsad ämmaemandad! Suur tänu, et teete oma tööd südamega!

  Posted
  0 May 15, 2019

  15.05.2019. Pelgulinna sünnitusmaja koos Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondiga otsib nutikat nime hiljuti soetatud kõrgtehnoloogilisele vastsündinu-simulaatorile, millega haigla personal harjutab vastsündinute elustamist ja abistamist. Kuna simulaatorbeebit saab muuta vastavalt soovile nii poisiks kui tüdrukuks, peab otsitav nimi olema sobilik mõlemale soole. Pakkuda võib ka hellitusnimesid. Sünnitusmaja lastearst ja Pelgulinna simulatsioonikeskuse juhataja dr Ervin Saik ütles, et haiglal on olemas ka sünnitaja-simulaator – see seade kannab tootja poolt määratud nime Victoria. Äsja soetatud vastsündinu-simulaatori mudeli nimi on Super Tory, kuid arsti sõnul oleks parem, kui nimi oleks suupärasem ja loomulikum. „Kuna simulatsioonõppuste eesmärk on harjutada erakorraliste olukordade lahendamist võimalikult realistlikult, siis tuleb püüda hetkeks unustada, et tegemist on nuku või mannekeeniga, kellega „mängitakse“. Meie uus simulaator on küll väga elutruu, kuid vahva nimi muudaks selle meie jaoks veelgi tõepärasemaks,

  Posted
  0 May 14, 2019

  14.05.2019. Mustamäe tervisekeskuses (Ehitajate tee 27) asuv röntgenkabinet on homme, 15. mail hooldustööde tõttu avatud tavapärasest lühemalt. Röntgenkabinet töötab 15. mail kl 08:00-15:00.

  Posted
  0 May 13, 2019

  13.05.2019. Emadepäev on sünnitusmajas alati veidi erilisem kui tavaline argi- või pühapäev. Tänu headele ettevõtetele said Pelgulinna sünnitusmaja ämmaemandad jagada eilsel emadepäeva hommikul värsketele emadele lilli ja kingitusi. Heategevusfond Dharma üllatas emasid roosi ja kinkekotiga. Maxima Eesti poolt said emadepäeval ilmale tulnud lapsed kingituseks imearmsa mähkmetordi, mis oli meisterdatud Maxima poolt läbi viidud töötoas: vastsündinud ju magusast ei hooli, seega kingiti neile mähkmetest tehtud versioon pidupäevakoogist. Seekordne emadepäev rõõmustas Pelgulinna sünnitusmaja arste ja ämmaemandaid 10 lapse sünniga: ilmavalgust nägi 8 poissi ja 2 tüdrukut.

  Posted
  0 May 10, 2019

  10.05.2019. Pühapäeval, 12. mail tähistatakse maailmas rahvusvahelist õdede päeva. Sel puhul toimus Lääne-Tallinna Keskhaigla aktus, kus tänati ja tunnustati haigla õdesid ja hooldajaid nende igapäevase panuse eest patsientide heaolusse. Südamliku akustilise kontserdi andsid Eeva ja Villu Talsi. Õdede päeva aktusel tänati ka õendus- ja hooldustöötajad, kes on oma tubli tööga eriliselt silma paistnud. Sel aastal tõsteti esile järgmised õendustöötajad:

 • Jelena Ivahnenko (anestesioloogia- ja intensiivravikliinik)
 • Larissa Mohonko (ambulatoorne eriarstiabi)
 • Valentina Sonist (hambaravikliinik)
 • Ruslana Sofronova (kirurgiakliinik)
 • Anastasia Luškina (naistekliinik)
 • Irena Muizinika (nakkuskliinik)
 • Ljudmilla Zaitseva (närvihaiguste kliinik)
 • Jelena Tamašauskene (õendusabikliinik)
 • Hooldustöötajatest tõsteti esile järgmised kolleegid:

 • Svetlana Jermolova (anestesioloogia- ja intensiivravikliinik)
 • Jelena Rešnjak (kiru
 • Posted
  0 May 6, 2019

  06.05.2019. Eile, 5. mail oli rahvusvaheline kätehügieenipäev. Lääne-Tallinna Keskhaigla tähistas seda päeva täna, tantsides Mustamäe tervisekeskuse fuajees kätehügieeni tantsu. Tantsuga näidati lõbusas võtmes ette käte pesemise ja antiseptika kõige olulisemad liigutused. Tantsuga liitusid ka Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli tudengid. Koos tudengitega andsid Lääne-Tallinna Keskhaigla töötajad kohapeal soovitusi korralikuks kätehügieeniks ka tervisekeskust külastavatele patsientidele. Kätehügieenipäev juhib tähelepanu sellele, et puhaste kätega päästame elusid. Meditsiinis on kõige kallimaks varaks meediku käed – just käed on olulisimad abivahendid, millega patsienti aidata. See aga tähendab, et käed peavad alati olema puhtad. Kätehügieen ei ole aga vajalik mitte üksnes meedikutele, vaid meile kõigile iga päev, sest korralik kätehügieen aitab ennetada nakkushaigusi. NB! Kätehügieenipäeva tähistamist käis jäädvustamas ka Kanal 2 uudistesaade “Reporter” ning Õhtuleht. Õhtulehe videot ja pildigalerii

  Posted
  0 May 3, 2019

  03.05.2019. Päikseline ja soe aprill oli Pelgulinna sünnitusmaja arstidele ja ämmaemandatele tegus: ilmale aidati 293 last. Käesoleva aasta arvestuses on see seni olnud lasterohkeim kuu. Kui kuu esimestel päevadel sündis poisse ja tüdrukuid võrdselt, siis kuu keskpaigas hakkas siniste täppide osakaal sünnitusmaja täpitabelis suurenema. Kokku nägi aprillis ilmavalgust 152 poissi ja 141 tüdrukut. Kaksikuid sündis lõppenud kuul kaks paari: üks paar poisse ja üks paar tüdrukuid. Kõige töisem päev oli möödunud kuul 16. aprill, mil ilmavalgust nägi 13 poissi ja 5 tüdrukut. „Oleme peredele väga tänulikud usalduse eest ning soovime pisikestele ilmakodanikele jõudu ja tugevat tervist maailma avastamisel,“ sõnas sünnitusosakonna ämmaemandusjuht Liis Jõgis. „Meie juurde on oodatud kõik sünnitajad, olenemata elukohast või sellest, kus on käidud rasedust jälgimas.“ Eelmise ehk 2018. aasta aprillis sündis Pelgulinna sünnitusmajas 283 last (140 poissi ja 143 tüdrukut) ning aastal 2017 tuli samas kuus ilmale 278 beebit

  Posted
  0 May 3, 2019

  30.04.2019. Aprilli lõpuga alustas Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond armsa püsiannetuskampaaniaga “Aita alustada elu”, milles astub üles beebiootel Getter Jaani. Püsiannetuskampaaniaga püütakse juurde leida inimesi, kes hoolivad tulevikust ning soovivad läbi püsiannetuse toetada Eestimaa sünnitusosakondi, nendele vajaliku aparatuuri ja koolituste pakkumise. “Kui tavaliselt kogume raha kindlate kampaaniate ajal ning kindlate aparaatide jaoks ning saame ainult kampaaniaga kogunenud raha eest sünnitusosakondi toetada, siis nüüd on inimestel võimalik ka püsivalt annetada. Püsiannetuste puhul koguneb raha jooksvalt ning kui seda on mõne meie haigla vajaduse jaoks piisavalt kogunenud, siis saame ka kampaaniaväliselt teostada haiglatele toetust, et osta nt Pärnu haiglale uued sünnitusvoodid, mis juba ammu vajavad väljavahetamist jne,” sõnas Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi juht Raili Friedemann. “Aita alustada elu” püsiannetuste abil toetab fond hetkel kuut haiglat üle Eesti, nendeks on Pelgulinna sünnitusmaja ning