LASTE ORTOPEED (PUUSALIIGESE DÜSPLAASIA SKRIINING)

Laste ortopeed ootab kuni 4-kuuseid imikuid puusaliigese düsplaasia ehk puusaliigese ebaküpsuse skriiningule.

Laste ortopeedi vastuvõtt toimub koostöös radioloogiga, kes teeb lapsele ultraheliuuringu või tehakse röntgenülesvõte.

Puusaliigese düsplaasia on üks sagedasemaid vastsündinutel esinevaid kaasasündinud defekte. Puusaliigese düsplaasia on liigese ebaküpsus, mis ilmneb juba lapse sünnimomendil.

Puusaliigese düsplaasia riskigruppi kuuluvad:

• perekondliku positiivse anamneesiga (õed, vennad, vanemad)
  • tuharseisus looteasend
  • tütarlapsed (puusa düsplaasia F4 : M1)
  • kaksikutest lapsed
  • kombineeritud patoloogia (komppöid, lülisamba kaasasündinud patoloogia jm)
  •
    Vastuvõtule pöördumiseks on vajalik perearsti/eriarsti korrektne saatekiri, kus on kirjas lapse sünnikaal, sünnipikkus, Apgar, intrauteriinne positsioon.

Vastuvõtt toimub Mustamäe tervisekeskuses (Ehitajate tee 27).
    Vastuvõtule saab registreerida Lääne-Tallinna Keskhaigla tervisekeskustes/polikliinikutes kohapeal või helistades registratuuri telefonil 626 1314. Enne vastuvõttu palume pöörduda registratuuri.

Kui te ei saa vastuvõtule tulla, palume sellest eelnevalt teatada telefonil 626 1314 või e-kirja teel tyhistamine@keskhaigla.ee.