Lääne-Tallinna Keskhaigla korraldab enampakkumise Sõle 16 kinnistu osaliseks võõrandamiseks

0 oktoober 25, 2017

23.10.2017.

Lääne-Tallinna Keskhaigla pani aadressil Sõle 16 asuva kinnistu ühe osa (sealhulgas Pelgulinna haigla hoone) müüki.

Ostja leitakse enampakkumise tulemusena.

Pelgulinna haigla hoones on tervishoiuteenust pakutud väga pikka aega, mistõttu soovib Lääne-Tallinna Keskhaigla omanik ehk Tallinna linn ümbruskonna elanike huvides, et säiliks teenuse osutamise järjepidevus. Seetõttu peab kinnistu ostja omama tegevusluba eriarstiabi osutamiseks ning jätkama raviteenuse osutamisega vähemalt 2/3 hoonest vähemalt kümme aastat.

Enampakkumise võitja peab võtma üle praegused üürilepingud koos lepinguliste kohustustega. Samuti peab uus omanik võimaldama Lääne-Tallinna Keskhaiglal viibida hoones üürnikuna edasi kuni 01.06.2022 või kuni Kopli tervisekeskuse (Sõle 63) valmimiseni.

Kuna lähiajal on valmimas Mustamäe tervisekeskus, asuvad Pelgulinna haigla ruumides tegutsevad mitmed Lääne-Tallinna Keskhaigla töötajad ja perearstid mõne aja pärast tööle Mustamäe tervisekeskusesse. See tähendab, et paljud ruumid Pelgulinna haigla hoones jäävad tühjaks, sest haigla neid enam ei vaja. Kui renoveeritud saab ka Kopli polikliinik, kaob haiglal vajadus kahe ambulatoorse tervisekeskuse järele Sõle tänaval.

Müüdava kinnistu alghind on 2,6 miljonit eurot. Enampakkumisel saab osaleda kuni 15. novembrini. Enampakkumise tingimuste kohta saab rohkem infot haigla kodulehelt: https://www.keskhaigla.ee/haiglast/enampakkumine/