Otsing

Euroopa Insuldiorganisatsiooni konverentsil anti LTKH-le üle insuldi ravikvaliteedi teemantmärgis

Euroopa Insuldiorganisatsiooni konverentsil anti LTKH-le üle insuldi ravikvaliteedi teemantmärgis
0 mai 20, 2024

20.05.2024.

15.-18. maini Šveitsis Baselis toimunud Euroopa Insuldiorganisatsiooni (European Stroke Organisation) konverentsil ESOC 2024 anti LTKH insuldiosakonnale üle RES-Q teemantmärgis, mis pälviti 2023. aasta IV kvartali tulemuste eest.

RES-Q ehk Registry of Stroke Care Quality teemantmärgis tähistab suurepärast insuldiravi kvaliteeti, olles rahvusvaheliselt kõrgeim ravikvaliteedi tunnus. Seda omistatakse raviosakondadele erinevatele insuldiravi kvaliteediindikaatoritele tuginedes.

“Antud kvaliteedimärk on Lääne-Tallinna Keskhaigla insuldiosakonnale ja üldisemas mõttes ka meie haigla kollektiivsele insuldialasele tegevusele kõrgeks tunnustuseks, tähistades meie suurepärast insuldiravi kvaliteeti,” ütles insuldiosakonna ülemarst-juhataja dr Triin Helin Unt.

“Oleme insuldiosakonnas selle nimel teinud juba mitme aasta jooksul järjepidevat tööd ning meie senist arengut näitab, et lisaks olime hinnatud ka 2022. aasta kolmes kvartalis kuldmärgise ja 2023. aasta kahes kvartalis teemantmärgise vääriliseks. Tõestamaks, et meie haigla insuldiravi protseduurid tehakse Euroopa parima praktikaga võrdväärsena, jätkame tööd sama innukalt ning ka edaspidi pürgime kõrget taset hoidma,” lisas ta.

Dr Unt avaldas suurt tänu kogu meeskonnale. “RES-Q kvaliteedimärgise saavutamise eest tuleb tunnustada kogu insuldiosakonna kollektiivi – arstid, õed, hooldustöötajad, füsioterapeudid ja logopeedid, kes oma järjekestva tööga aitavad hoida ja parandada insuldipatsientide käsitlust. Lisaks soovime tänada olulise koostöö eest ka erakorralise meditsiini keskust ning radioloogiakeskust.”

RES-Q on algselt peamiselt Kesk- ja Ida-Euroopa riikidele suunatud registrite süsteem, mis võimaldab hinnata ja parandada insuldiravis pakutavat kvaliteeti. Selleks edastatakse ravitud insuldipatsientide andmed rahvusvahelisse andmebaasi, kus vastavad spetsialistid hindavad andmeid insuldiravi kvaliteediindikaatorite põhjal.

Posted in Uudised