Vastsündinute osakond tähistas olulise projekti lõppemist

0 detsember 18, 2023

18.12.2023.

Reedel, 15. detsembril toimus vastsündinute osakonnas projekti “Lähedane koostöö lapsevanematega” (Close Collaboration with Parents) pidulik lõpetamine.

Projekti raames läbisid Turu Ülikooli haigla juures mentori õppeprogrammi lastearst dr Merilin Lumpre ja vastsündinute osakonna ämmaemandusjuht Kadri Madar. Toimus spetsiaalne õppeprogramm kogu personalile, mis viidi läbi nii e-õppes, kontaktloengutena kui tehes mentoritega praktilisi harjutusi.

Hindamaks programmi mõju osakonna tööle, viidi nii personali kui lapsevanemate seas läbi ka teadusuuring, mida juhtis vastsündinute osakonna juhataja dr Pille Saik. Uuring toimus koostöös Turu Ülikooli haigla rahvusvahelise uurimismeeskonnaga.

Projekt kestis osakonnas kolm aastat. Reedesel projekti lõpetamisel tutvustas dr Pille Saik uuringu esmaseid tulemusi, tehti kokkuvõtteid muljetest ja jagati programmi läbinutele kätte sertifikaadid. Rõõm oli tõdeda, et programmi positiivne mõju osakonna tööle kajastus ka uuringu tulemustes.

Programmi eesmärk on kaasata lapsevanemaid maksimaalselt oma lapse hooldusesse, ravisse ja otsustusprotsessidesse. Vanemad on olulised ravimeeskonna liikmed. Kogu programm on teaduspõhine. Programmi läbisid Eestis korraga kolm haiglat, lisaks Lääne- Tallinna Keskhaiglale ka Tartu Ülikooli Kliinikum ja Tallinna Lastehaigla.

Dr Pille Saik, dr Merilin Lumpre, ämmaemandusjuht Kadri Madar ja kogu vastsündinute osakond tänavad oma meeskonda, lapsevanemaid ja Lääne-Tallinna Keskhaigla juhtkonda antud võimaluse eest.

Lääne-Tallinna Keskhaigla vastsündinute osakonna meeskond.