Otsing

Tubakast loobumise nõustamine on kättesaadav Mustamäe ja Haabersti tervisekeskuses

Tubakast loobumise nõustamine on kättesaadav Mustamäe ja Haabersti tervisekeskuses
0 aprill 11, 2018

11.04.2018.

Lääne-Tallinna Keskhaigla pakub tubakast loobumise nõustamise teenust.

Teenust osutame täiskasvanutele, noortele ja lastele Harju maakonnas. Vastuvõtule/nõustamisele saab tulla ilma saatekirjata. Nõustamine on tasuta ning visiiditasuta.

Nõustamised toimuvad:

 • Mustamäe tervisekeskuses (Ehitajate tee 27) – dr Tiiu Härm
 • Haabersti tervisekeskuses (Õismäe tee 179) – õde Kersti Hummel
 • Tubakatarvitamisest loobumise nõustamine ja nikotiinsõltuvuse ravimine tugineb tõenduspõhisel metoodikal ja seda viivad läbi vastava ettevalmistuse saanud spetsialistid. Tubakast loobumise nõustamist pakub haigla koostöös Tervise Arengu Instituudiga.

  Vastuvõtule/nõustamisele on võimalik registreerida Lääne-Tallinna Keskhaigla polikliinikutes/tervisekeskustes kohapeal või helistades registratuuri telefonil 626 1314. Tehnilistel põhjustel ei ole vastuvõtule võimalik registreerida digiregistratuuri kaudu.
   
   
  Eestlaste seas on suitsetamine langustendentsis

  Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on tubaka tarvitamisest tingitud üle 25 haiguse. Tubakas on ohtlik risk südame-veresoonkonnahaigustele 40% juhtudest, kroonilisele obstruktiivsele kopsuhaigusele (KOK) 80% juhtudest, pahaloomulistele kasvajatele 30% juhtudest, nende hulgas kopsuvähile 90% juhtudest. Tervislikke eluviise järgides on 40% neist haigustest ennetatavad. WHO andmetel peetakse tubakatarvitamist suurimaks surmade põhjustajaks.

  Eesti täiskasvanud rahvastikust suitsetab igapäevaselt 21%, mis on arvuliselt ligi 190 000 inimest. 2016. aasta andmete järgi on nii meeste kui naiste seas suitsetamislevimus langustendentsis.

  TLN teenuse osutamise eesmärk on tubakatoodete tarvitamisest loobumise nõustamine ja nikotiinsõltuvuse ravimine. TLN teenus hõlmab nii tubakatoodete kui ka nendega seonduvate toodete tarvitamisest loobumist.

  Tubakast loobumise edukus suureneb oluliselt siis, kui suitsetaja või muu tubakatoote tarvitaja saab nõu ja toetust professionaalselt nõustajalt. Nõustaja abil võib tubakast loobumise võimalus olla koguni mitmeid kordi tõenäolisem kui üksi loobumist katsetades. Samuti on suurem tõenäosus sõltuvusest võitu saada siis, kui kasutatakse spetsiaalseid ravimeid.

  TLN teenus on suunatud nõustamisele suunatud või omal algatusel pöördunud patsientidele, kelle hulgas võib olla lapsi, noorukeid, rasedaid naisi ja imetavaid emasid, tubakatarvitamisega kaasneda võivate haigustega (nt kroonilised obstruktiivsed kopsuhaigused, südame-veresoonkonnahaigused, kasvajad) ravile pöördunud patsiente.

  Täpsem informatsioon tubakast loobumise kohta, sh huuletubaka, vesipiibu ja e-sigareti kohta, leiab veebilehelt http://www.tubakainfo.ee/

  Posted in Uudised