Otsing

Tallinna Prantsuse Lütseumi abituriendid käisid vastsündinute osakonnas õppekäigul

Tallinna Prantsuse Lütseumi abituriendid käisid vastsündinute osakonnas õppekäigul
0 november 16, 2023

16.11.2023.

Sel reedel, 17. novembril tähistatakse ülemaailmselt enneaegse sünni päeva, mis on pühendatud liiga vara siia maailma sündinud lastele ja nende vanematele. Päeva mõte on teadvustada ühiskonnale neid probleeme, mida enneaegne sünd toob kaasa lapsele, perele, ühiskonnale.

Eelseisva rahvusvahelise enneaegse sünni päeva puhul käisid Tallinna Prantsuse Lütseumi 12. klasside õpilased tutvumas Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus asuva vastsündinute osakonna tööga. Osakonna ämmaemandusjuht Kadri Madar pidas noortele loengu enneaegsuse teemal, näitas õpilastele enneaegse vastsündinu simulaatorit ning beebide raviks ja jälgimiseks vajalikke seadmeid.

“Kuna oleme õpetav haigla ning õppe- ja praktikabaasiks eri õppetasanditel õppijatele, siis tuli idee läheneda enneaegse sünni päevale seekord veidi teistsuguses võtmes, kui oleme seda eelnevatel aastatel teinud,” selgitas Kadri Madar. “Meie juures külas käinud noored olid väga avatud kuulama, küsisid aktiivselt küsimusi ning andsid õppekäigule positiivse tagasiside, sest kohapeal kuuldu ja nähtu andis neile hoopis põhjalikuma arusaama meie tööst, kui seda on võimalik anda klassiruumis,” lisas ta.

Õppekäik vastsündinute osakonda toimus kummalegi lõpuklassile eraldi (Tallinna Prantsuse Lütseumis on kaks abiturientide paralleelklassi), 31. oktoobril ja 10. novembril.

Mõtteid ja tagasisidet õpilaste poolt:

  • “Käik sünnitusmajja oli väga tore! Ämmaemand oli super abivalmis ja sõbralik ning tegi kogemuse tõeliselt meeldejäävaks. Tore oli näha aparaate, enne kui neid tegelikus elus vajame. Samuti muutis õppekäik nii lapse õigeaegse kui ka enneaegse sünni natuke vähem hirmsaks.”
  • “Huvitav oli kuulda, mida enneaegselt sündinud lapsed vajavad (vaikus, känguruhoolitsus, aparaati, millesse saab panna kapsli erilise ja väga kalli vedelikuga, et toetada kopse).”
  • “Hea tulevikuks teada, et Eestis enneaegsetega nii hästi suudetakse toime tulla (ellujäämise protsent peaaegu 100), mis näitab meie kõrget arengutaset meditsiinivaldkonnas. Ise ennustasin väiksemat protsenti.”
  • “Meeldis, kuidas ämmaemand oma töösse ja meeskonda suhtus, et niivõrd väikestega suudavad täide saata suuri imesid. Nende enesekindlus oma võimetes tekitas kuidagi turvatunnet, et need lapsed on tõesti heades kätes.”
  • “Selle naise hääl oli KÕIGE rahustavam, heameelega kuulaks teda rääkimas iga kell. Väga huvitav oli näha enneaegse beebi hoolduspalati sisemust. See, kui kallis oli see nukk, šokeeris mind. Väga informeeriv tund oli, mulle on alati huvi pakkunud teemad rasedusest/sünnitamisest, nii et 10/10 kogemus, selliseid loenguid võiks meil veel olla.”
  • Posted in Uudised