Sotsiaalkindlustusameti seksuaalvägivalda kogenute tugigruppidega on veel võimalik liituda

0 märts 20, 2023

20.03.2023.

Veel on nii Pärnu kui Tallinna gruppides ruumi võimalikele soovijatele. Tugigruppidega on võimalik liituda kuni käesoleva aasta maikuuni. Liitumiseks palume kirjutada aadressil tugigrupp@sotsiaalkindlustusamet.ee.

“Tugigrupis pakutakse võimalust aruteluks turvalises ja hinnanguvabas keskkonnas. Seksuaalvägivald võib olla sügavalt traumaatiline kogemus, pärast mida võib inimese tavapärane toimetulek erinevate tugevate tunnetega nagu hirm, ärevus, viha või vastupidi – emotsioonitus, olla häiritud. Tugigrupp on hea võimalus õppida oskusi nende emotsioonidega toime tulla ja toetab seeläbi traumakogemusest taastumist,” ütles ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna juht Kaire Tamm.

Seksuaalvägivalda kogenute tugigrupis saad:

• Õppida toimetulekustrateegiaid, kuidas rasketel hetkedel toime tulla
  • Jagada oma lugu toetavas õhkkonnas
  • Tuge grupikaaslastelt ja grupijuhtidelt
  •
    Korduma kippuvad küsimused:

• Kas ma pean oma lugu jagama? – Ei, või ainult sellisel määral ja ainult siis, kui ise seda soovid.
  • Kas minu anonüümsus on tagatud? – Jah. Kõik, mis tugigrupis toimub, on konfidentsiaalne. Selleks lepitakse grupi alustamisel ühiselt kokku grupi reeglid.
  • Kas ma võin loobuda? – Jah. Teenus on vabatahtlik. Selleks, et otsustada, kas grupiformaat on sobilik, soovitame püüda osaleda vähemalt kolmel kohtumisel.
  • Kui kaua kohtumised kestavad? – Kohtumise pikkus on ca 2h ja tugigrupis osalemine on kindla alguse ja lõpuga protsess – kohtumise kordade arv oleneb sellest, millal grupiga liitud.
  • Mis siis saab, kui kohtumised lõppevad? – Kui kohtumised lõppevad ning tunned, et vajad jätkuvalt kindlasti just tugigrupi tuge, on Sul võimalus kaaluda uuesti grupiga liitumist, kui järgmine grupp avatakse. Tugigrupile lisaks on Sul võimalus kaaluda ka individuaalset psühholoogilise nõustamise võimalust. Üks võimalus sellega alustada on pöörduda ohvriabi töötaja poole – https://sotsiaalkindlustusamet.ee/ohvriabi#kontakt
  •
    Kui seksuaalvägivald on toimunud viimase 7 ööpäeva jooksul saab abi seksuaalvägivalla kriisiabikeskustest:

Lääne-Tallinna keskhaigla naistekliiniku erakorraline vastuvõtt, Sõle 23, Tallinn
    Vastuvõtutoa tel 5342 4724

Ida-Viru keskhaigla, Ilmajaama 12, Kohtla-Järve, sisenemine EMO kaudu