Otsing

Simulatsiooninädalal treenitakse naistekliinikus keerulisteks olukordadeks

Simulatsiooninädalal treenitakse naistekliinikus keerulisteks olukordadeks
0 september 15, 2022

15.09.2022.

Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) tähistab rahvusvahelist tervishoiualast simulatsiooninädalat (12.-16. septembril 2022) naistekliinikus toimuvate töötubade, koolituste ja meeskondlike õppustega, mis on suunatud kliiniku personalile.

Simulatsiooninädalal toimuvate tegevuste käigus harjutavad LTKH naistekliiniku töötajad keerulisi ja harvaesinevaid olukordi sünnitusosakonnas vastsündinu abistamisel ja viljatusravikeskuses, samuti endoskoopiliste günekoloogiliste protseduuride läbiviimist.

Lisaks on kutsutud külla tunnustatud Soome simulatsioonikoolitaja ja õppimise asjatundja Minna Silvennoinen, PhD (Jamk rakenduskõrgkool, Soome) jätkama koostööd simulatsioonkoolituste jätkuvaks arendamiseks. Käesoleval simulatsiooninädalal süvenetakse juhendamise küsimustesse simulatsioonides.

Pelgulinna Simulatsioonikeskuse juhataja ja LTKH simulatsiooninädala eestvedaja dr Liina Süvari sõnul on simulatsioonkoolitused tervishoius asendamatud, sest annavad meditsiinipersonalile mitmekülgseid teadmisi ja oskusi, mis on hädavajalikud selleks, et tagada patsientide ohutus ja ka personali enda turvalisus.

“Simulatsioon annab suurepärase võimaluse treenida oma oskusi ja meeskondlikku tegutsemist keerulistes olukordades ohutult, samas tõetruult, sest tegevus toimub reaalses töökeskkonnas ja kõrgtehnoloogilise simulaatormannekeeniga ja meeskonnaliikmed on samad nagu igapäevases töös,” lisas ta.

LTKH naistekliinikus on simulatsioonkoolitused toimunud regulaarselt alates 2014. aastast ning igal töötajal on ette nähtud läbida kord aastas nii sünnitaja kui vastsündinu abistamist käsitlev koolitus.

Eestis ainsa kohana on Pelgulinna Simulatsioonikeskus märgitud ka tervishoiualase simulatsiooninädala maailmakaardile (vaata siit).

Vaata pilte kolmapäeval, 14. septembril sünnitusosakonnas toimunud töötoast!

Posted in Uudised