Simulatsiooninädal toob naistekliinikusse mitmed koolitused

0 september 18, 2023

18.09.2023.

Lääne-Tallinna Keskhaigla tähistab sel nädalal (18.-22. septembril) rahvusvahelist tervishoiualast simulatsiooninädalat naistekliinikus toimuvate õpitubade ja meeskondliku õppusega, mis on suunatud kliiniku personalile. Nädala lõpus saab osaleda ka koolitusel simulatsioonikoolitajale vajalike baasteadmiste omandamiseks.

Seekordse simulatsiooninädala juhtmõte on „Ole oma eduloo tšempion!“, mis viitab sellele, et regulaarsete simulatsioonikoolituste läbimine aitab parandada tervishoiuteenuse osutamise ohutust, tõhusust ja tulemuslikkust.

„Simulatsioonikoolitused on turvaline ja ohutu viis õppida ja harjutada, sest tegevus toimub küll reaalses töökeskkonnas ja reaalse meeskonnaga, kuid patsiendi asemel on tõetruu simulaator, kes viga ei saa,“ ütles Pelgulinna Simulatsioonikeskuse juhataja ja Lääne-Tallinna Keskhaigla simulatsiooninädala eestvedaja dr Liina Süvari.

Simulatsiooninädalal toimuvate tegevuste käigus harjutavad Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku töötajad keerulisi ja harvaesinevaid olukordi sünnitusel ja vastsündinu abistamisel ning treenitakse meeskonnatööd. Lisaks toimub simulatsiooninädalal kahepäevane baaskursus uute simulatsioonikoolitajate väljaõpetamiseks.

Töötube ja meeskondlikke simulatsioone viivad läbi naistekliiniku koosseisu kuuluva Pelgulinna Simulatsioonikeskuse koolitajad.

Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinik on leitav ka tervishoiualase simulatsiooninädala rahvusvaheliselt kaardilt.

Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus on simulatsioonikoolitused toimunud regulaarselt alates 2014. aastast ning igal töötajal on soovituslik läbida kord aastas nii sünnitaja kui vastsündinu abistamist käsitlev koolitus.