Otsing

Pelgulinna sünnitusmaja ehib enneaegse sünni päeva puhul sirelililla valgus

Pelgulinna sünnitusmaja ehib enneaegse sünni päeva puhul sirelililla valgus
0 november 17, 2023

17.11.2023.

Täna, 17. novembril tähistatakse ülemaailmset enneaegse sünni päeva, mis annab vähemalt kord aastas võimaluse laiemale publikule rääkida sel olulisel teemal ning avaldada austust pisikestele vapratele, nende vanematele, õdedele-vendadele, teistele lähedastele ja kõigile toetajatele.

Enneaegne sünnitus võib saada osaks kõigile emadele vanusest, rahvusest, tugevast tervisest, hoolsast jälgimisest ja rõõmsast rasedusest hoolimata. Sageli kaasnevad selle kogemusega esialgu šokk, elu pööratakse pea peale ja emotsionaalne taastumine võib võtta aastaid.

Üheks toetuse avaldamise viisiks on välisvalgustuse muutmine sirelilillaks, mis on ühtlasi enneaegse sünni tunnusvärv. Ka Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinik ehk Pelgulinna sünnitusmaja on täna üheks päevaks värvunud sirelilillaks. Sellega kinnitame, et hoolime ja avaldame toetust kõige pisematele, nende lähedastele ja toetajatele.

Igal aastal on rahvusvaheliselt enneaegse sünni päeval ka oma juhtmõte. Selle aasta moto on “Väikse tegevuse suur mõju. Kohene nahk-naha kontakt kõikidele beebidele igal pool”. Üha enam on tõendeid selle kohta, et nahk-naha kontakt pärast sünnitust aitab beebisid ja nende vanemaid. Lähedustunne beebiga, valu ja süütunde korvamine lapse seisundi pärast, rõõmutunne, suureneb rinnapiima produktsioon – need on vaid väike osa sellest, kui olulise tähtsusega on nahk-naha kontakt.

Üleskutse eestvedaja Eestis on MTÜ Enneaegsed Lapsed, kelle eesmärgiks on enneaegselt sündinud laste, nende vanemate ja lähedaste toetamine, nende murede ja vajaduste märkamine, teadvustamine ning ühiskonnas enneaegsusega seotud teemade laiapõhjalisema mõistmise soodustamine. MTÜ tegevuse ja toetamise kohta saab lugeda siit: www.enneaegsedlapsed.ee

Posted in Uudised