Patsientide külastamine on osaliselt taas lubatud

0 juuli 7, 2021

07.07.2021.

Lääne-Tallinna Keskhaiglas ravil viibivaid patsiente on teatud tingimustel võimalik taas külastada. Patsientide ohutuse tagamiseks palume arvestada haiglahoonetes kehtivate nõuetega.

Külastamine Meremeeste haiglas (Paldiski mnt 68)

• Patsientide külastamine toimub eelneval kokkuleppel raviarstiga.
  • Külastaja peab olema COVID-19 suhtes immuunne. Immuunsus tähendab seda, et inimene on COVID-19 vastu täielikult vaktsineeritud*, COVID-19 haiguse läbi põdenud mitte rohkem kui 8 kuud tagasi või haiguse läbipõdenud varem ning ühe vaktsiinidoosiga vaktsineeritud.
  • Immuunstaatuse tõendamiseks tuleb esitada vastav tõend vaktsineerituse või haiguse põdemise kohta, mis on välja trükitud patsiendiportaalist digilugu.ee. Samuti on vaja esitada ID-kaart või muu isikut tõendav dokument.
  • Ühte patsienti võib korraga külastada üks inimene.
  • Külastaja peab kandma kirurgilist kaitsemaski.
  • Immunsust tõendavat dokumenti kontrollib nii infolaua klienditeenindaja kui ka osakonna valveõde.
  • Patsientide külastamine toimub E-R kl 14.00-19.00, L-P ja riiklikel pühadel kl 12.00-19.00. Sissepääs A-korpusest (11-korruseline hooneosa).

Külastamine õendusabikliinikus (Õismäe tee 179)

• Ühte patsienti võib korraga külastada üks inimene ja maksimaalselt 30 minutit.
  • Muudel juhtudel on külastamine lubatud ainult erandkorras ja eelneval kokkuleppel kliiniku juhatajaga. Külastajal aktsepteerime negatiivse tulemusega eelmisel päeval tehtud PCR-metoodikal testi või samal päeval tehtud antigeeni kiirtesti.
  • Külastaja pöördub enne lähedase juurde minemist osakonna õeposti. Kohustuslik on kliinikus viibimise ajal kanda kirurgilist kaitsemaski.
  • Patsientide külastamine toimub E-R kl 15.00-18.00, L-P ja riiklikel pühadel kl 10.00-18.00.
    Külastamine nakkuskliinikus (Paldiski mnt 66)

• Patsientide külastamine on lubatud vaid eelneval kokkuleppel raviarstiga.
    Külastamine naistekliinikus ehk Pelgulinna sünnitusmajas (Sõle 23)

• Patsientide külastamine ei ole lubatud.

*Inimene loetakse vaktsineerituks:

• Pfizer/BioNTech COMIRNATY – 7 päeva pärast teise vaktsiinidoosi manustamist