Otsing

Õdede päeva puhul tunnustati tublimaid õdesid ja hooldajaid

Õdede päeva puhul tunnustati tublimaid õdesid ja hooldajaid
0 mai 16, 2015

12.05.2015.

Rahvusvahelise õdede päeva puhul tunnustati Lääne-Tallinna Keskhaiglas tänavuse aasta tublimaid õdesid ja parimaid hooldajaid.

Ehkki õdede päeva tähistatakse ülemaailmselt just täna, toimus meie haiglas sel puhul koosviibimine juba möödunud reedel, kus tänati õendustöötajaid ja hooldajaid nende igapäevase panuse eest kogu haigla ja patsientide heaolusse.

Haigla õendusjuht Aivi Kabur rõhutas reedesel tänamisüritusel oma tervituskõnes, et õe roll haigla töös ja toimimises on aasta-aastalt suurenenud. „Kui vanasti oli õde eelkõige arsti abiline, siis praegu on ta iseseisev spetsialist, kes töötab küll arstiga ühes meeskonnas, kuid kannab ka vastutust ja omab suuremat otsustusõigust,“ sõnas Kabur. „Sellest kõneleb ka õdede iseseisvate vastuvõttude arv meie haiglas. Aastal 2013 tegid õed iseseisvalt ligi 70 000 vastuvõttu, kuid aastal 2014 oli neid juba üle 71 000.“

Murekohaks on haigla õendusjuhi sõnul aga õdede vähesus. „Eestis on praegu tuhande elaniku kohta 6,9 õde ning nende arv väheneb pidevalt, samas kui Skandinaavias on sama näitaja 12,“ tõi Aivi Kabur välja, lisades, et eesmärgiks oleks Eestil jõuda 2020. aastaks sinnamaani, et tuhande elaniku kohta oleks üheksa õde. „Kui lugeda erinevaid uuringuid, siis kõik numbrid näitavad, et Eestis on puudu ligi 4000 õde. See on väga suur arv ja sellest tingituna lasub meie kõigi õlul väga suur töökoorem,“ märkis ta.

Kabur avaldas lootust, et suurt töökoormust aitavad pisut kergemaks teha kaasaegsed töötingimused, hea aparatuur, kolleegide mõistev ja hooliv suhtumine, ühised ettevõtmised ning oma haigla kui terviku tunnetamine. „See kõik on see, mida me igapäevaselt vajame, sest veedame haiglas väga suure osa oma ajast ja siin peab olema turvaline igas mõttes.“

Õdedele, hooldajatele ja teistele haigla töötajatele esines õdede päeva puhul telesaatest „Eesti otsib superstaari“ tuntuks saanud Karl-Erik Taukar koos kitarrist Eric Kammistega. Koos esitati nii värskemaid kui ka tuntumaid hitte nii enda, aga ka näiteks Terminaatori ja Jaak Joala repertuaarist.

Posted in Uudised | Tags: , , ,