Otsing

Naised on rinnavähi teadlikkuse kuul oodatud tasuta uuringule

Naised on rinnavähi teadlikkuse kuul oodatud tasuta uuringule
0 oktoober 14, 2020

14.10.2020.

Oktoober on ülemaailmne rinnavähi teadlikkuse kuu. Laupäeval, 17. oktoobril saavad Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti, Zonta klubi ja AS Mammograaf heal kaasabil teha mammogrammi kõik 50–69-aastased naised, kes ei ole viimase kahe aasta jooksul rindade sõeluuringul käinud.

Igal aastal haigestub Eestis rinnavähki umbes 750–760 naist, see on Eesti naistel enim levinud pahaloomuline kasvaja mittemelanoomse nahavähi järel. Rindade mammograafilise uuringu käigus on võimalik rinna pahaloomuline kasvaja avastada varases staadiumis, mil see veel muul viisil avastatav ei ole.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna eest vastutava abilinnapea Betina Beškina sõnul on tervis meie kõige kallim vara. „Julgustan kõiki oma tervise eest hoolt kandma ja osalema sõeluuringutes, sest mida varem haigus avastatakse, seda suurem on võimalus paranemiseks,“ ütles Beškina. „Uuringule on oodatud kõik nimetatud eas naised sõltumata ravikindlustuse olemasolust.“

Mammogrammi saab teha kell 10-16 Pelgulinna Sünnitusmaja ees paiknevas AS Mammograafi mammogriaafiatreileris aadressil Sõle 23. Kaasa palutakse võtta isikut tõendav dokument – pass või ID-kaart. Vastus edastatakse naistele kahe nädala jooksul e-posti või posti teel.
 
 

Kokkuvõttev info:

  • Mis? Rindade sõeluuring.
  • Kellele? Naistele vanuses 50-69 eluaastat, sõltumata ravikindlustuse olemasolust.
  • Kus? Pelgulinna sünnitusmaja ees, AS Mammograafi mammograafiatreileris (aadressil Sõle 23, Tallinn)
  • Millal? 17. oktoobril kell 10:00-16:00
  • Kaasa võtta: isikut tõendav dokument (pass või ID-kaart)
  • Posted in Uudised