Otsing

Mustamäele kerkib tänapäevane tervisekeskus

Mustamäele kerkib tänapäevane tervisekeskus
0 märts 28, 2016

28.03.2016.

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluv Mustamäe polikliinik valmistub suvel uksi sulgema, sest olemasoleva polikliinikuhoone asemele ehitatakse uus ja tänapäevane tervisekeskus.

Polikliinik sulgeb patsientidele uksed juulikuu viimastel päevadel, sügisel on plaanis vana hoone lammutada.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe Imbi Moksi sõnul on tähtsaim, et arstide vastuvõtud oleksid patsientidele võimalikult muretult ja mugavalt tagatud ka ehitustööde vältel. „Mustamäe polikliinikust käib päevas läbi mitusada inimest. Töö ei saa uue tervisekeskuse ehitamise ajaks seisma jääda, vaid tuleb olemasolevate võimaluste piires ümber korraldada,“ selgitas Imbi Moks.

Nii kolivadki Mustamäe polikliinikus paiknevad eriarstid uue hoone valmimiseni Lääne-Tallinna Keskhaigla ülejäänud polikliinikutesse ja tervisekeskustesse – Haaberstisse, Nõmmele, Pelgulinna, Koplisse ja Paldiski maanteele.

Selle pärast, millises hoones konkreetne arst või spetsialist vastuvõtte tegema hakkab, patsient aga üleliia muretsema ei pea. Lääne-Tallinna Keskhaigla klienditeeninduse juht Pille Tuvik sõnas, et patsiendi jaoks on tähtsaim olla registreerimisel tähelepanelik. „Kogu vajaliku info saab inimene siis, kui ta registreerib end vastuvõtule, ükskõik kas ta teeb seda telefoni teel või läbi digiregistratuuri,“ kinnitas Tuvik. Ta lisas, et 24 tundi enne vastuvõttu saadetakse patsiendile visiidi toimumise aja ja asukoha kohta ka meeldetuletus SMSi või e-postiga, mis aitab arusaamatusi vältida.

Hambaravi kolib sel nädalal

Ehkki Mustamäe polikliinik sulgeb lõplikult uksed juuli lõpus, lõpetab osa eriarste seal vastuvõttude tegemise juba varem. Näiteks hambaarstid alates selle nädala keskpaigast Mustamäe polikliinikus enam vastuvõtte ei tee.

Lääne-Tallinna Keskhaigla hambaarstid jätkavad tegutsemist Haabersti tervisekeskuses, Kopli polikliinikus, Nõmme tervisekeskuses ja Pelgulinna naistenõuandlas. „Kõigis neis kohtades saavad kuni 19-aastased lapsed ja noorukid Eesti Haigekassa poolt tasutud hambaravi ning vastuvõtule on võimalik pääseda ühe-kahepäevase ooteajaga,“ märkis haigla hambaravikliiniku juhataja dr Krista Vapper, julgustades tulema hambaarsti juurde kontrolli nii suuri kui väiksemaid.

Mustamäe polikliiniku tööga seotud muudatuste kohta, mis puudutavad Lääne-Tallinna Keskhaigla eriarste ja tervishoiutöötajaid, saab täpsemat infot veebilehelt www.keskhaigla.ee/mustamae.

Polikliinikus tegutsevad rentnikena ka mitmed perearstid, samuti apteek. Kõige täpsemat ja värskemat infot perearstide uue asukoha kohta oskab patsiendile anda perearst või pereõde. Mustamäe polikliinikus tegutsev apteek kolib Pelgulinna polikliiniku (Sõle 16) ruumidesse.

Mustamäele uue tervisekeskuse rajamiseks taotleb Lääne-Tallinna Keskhaigla toetust Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist. Tervisekeskus valmib orienteeruvalt 2017. aasta lõpus. Ehitus läheb maksma ligikaudu 6 miljonit eurot.

Posted in Uudised