Luminor toetab LTKH-d hingamisaparaadi ostmisel

0 jaanuar 18, 2021

15.01.2021.

Luminor valas aasta alguses suurima õnnetina, et jagada kõigile uueks aastaks häid soove ning toetada projekti käigus neid Baltikumi organisatsioone, kes aitavad leevendada COVID-19 mõju. Kolme Balti riigi peale annetatakse kokku 21 000 eurot, millest kolmandik läheb Lääne-Tallinna Keskhaiglale hingamisaparaadi ostmiseks.

Luminori Eesti jaepanganduse juhi Tanel Rebase sõnul oli lõppenud aasta nii inimeste kui organisatsioonide jaoks enneolematult väljakutsuv ning igasugune abi kulub paljudele marjaks ära. “Aasta lõpus toetasime lasterikkaid peresid arvutite soetamisel. Nüüd otsustasime toetada kõigis kolmes Balti riigis just neid organisatsioone, kes aitavad leevendada koroonaviirusest tingitud mõju ning kelle toetamisest võib olla abi ka paljudele teistele. Eestis annetame raha Lääne-Tallinna Keskhaiglale, et toetada hingamisaparaadi ostu, mida hakatakse kasutama ka COVID-19 patsientide raviks,” ütles Rebane.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe dr Arkadi Popovi sõnul on haigla annetuse eest väga tänulik, sest iga lisanduv seade, loomulikult koos professionaalse meditsiinipersonaliga, tähendab mitmeid päästetud inimelusid. “Näeme, et raskelt haigete COVID-19 patsientide arv, kes vajavad hingamistoetust, suureneb pidevalt. Just sel nädalal avasime meie haiglas täiendavad intensiivravi voodikohad COVID-19 patsientide jaoks, sest senisest võimekusest enam ei piisanud. CPAP hingamisaparaatidel on oluline koht raskelt kulgeva COVID-19 ravis ja iga uus seade leiab kindlasti rohkelt kasutust,” lisas Popov.

Lisaks Eestis tehtavale annetusele, mis läheb Lääne-Tallinna Keskhaiglale, toetatakse Lätis projektiga Poga keskust, mis tegeleb puuetega laste taastusraviga ja on praegu piirangute tõttu suletud. Annetust kasutatakse uuendusliku tehnoloogia ostmiseks, mis võimaldab tegeleda taastusraviga nii kodus kui ka kliinikus. Leedus läheb annetatud raha Malta Ordule, et osutada koduseid teenuseid eakatele, puuetega või haigetele inimestele, kes on karantiini tõttu sunnitud kodus olema.

Õnne valamiseks kasutas Luminor keskkonnale ohutut pliivaba tina. Samuti kaasati nii keskkonna kui ka inimeste turvalisuse tagamiseks projekti Riia Stradiņši Ülikooli Tööohutuse ja Keskkonnatervise Instituudi ning Läti Ülikooli Tahkefüüsika Instituudi spetsialistid. Videot saab vaadata siit.