LTKH uueks juhatuse liikmeks-ravijuhiks saab prof Vallo Volke

0 november 7, 2023

07.11.2023.

Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) nõukogu valis haigla uueks juhatuse liikmeks-ravijuhiks professor Vallo Volke, kelle viieaastane ametiaeg algab 5. detsembril 2023.

Haigla nõukogu esimehe Kairi Vaheri sõnul peeti ravijuhi ametikohal oluliseks arsti eriala magistrikraadi ja varasemat valdkondlikku töökogemust, samuti kogemust kliinilise valdkonna juhtimises ning soovi olla arendustegevuste eestvedaja ja elluviija. “Prof Vallo Volke tugevuseks on tema tähelepanuväärne töö arsti ja teadlasena ning juhtimiskogemus nii Tartu Ülikoolis patofüsioloogia osakonna juhatajana, kus ta koordineeris õppe- ja teadustööd ning juhtis personali, kui ka Tartu Ülikooli Kliinikumis innovatsioonijuhina, kus ta vastutas teadus-, innovatsiooni- ja arendusprojektide eest,” põhjendas Vaher nõukogu valikut.

Prof Vallo Volke on erialalt endokrinoloog ja lisaks töötamisele Tartu Ülikooli Kliinikumis endokrinoloogina ja innovatsioonijuhina on ta ka Tartu Ülikoolis endokriinfüsioloogia professor. Ühtlasi on prof Volke pikaaegne Eesti Endokrinoloogia Seltsi president, sotsiaalministeeriumi sisehaiguste erialade üldnõunik, Tervisekassa tervishoiuteenuste loetelu komisjoni liige ja ajakirja Eesti Arst toimetuskolleegiumi liige.

Senine haigla juhatuse liige-ravijuht dr Imbi Moks uueks ametiajaks ei kandideerinud. „Nõukogu nimel avaldan suurt tänu ja lugupidamist dr Imbi Moksile pikaajalise ja pühendunud töö eest Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse liikmena aastatel 2011-2023, millest viimased kolm aastat täitis ta haigla ravijuhi ning sellele eelnevatel aastatel juhatuse esimehe ülesandeid,“ ütles Vaher.

LTKH nõukogu kuulutas oktoobris välja avaliku konkursi juhatuse liikme-ravijuhi leidmiseks seoses juhatuse liikme-ravijuhi ametiaja lõppemisega. Konkursile laekus kaks sooviavaldust.