LTKH sotsiaaltöötaja Lea Kõre valiti aasta sotsiaaltöötajaks

0 märts 22, 2023

22.03.2023.

Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusabikliinikus töötav sotsiaaltöötaja Lea Kõre sai kõrge tunnustuse: eilsel ülemaailmsel sotsiaaltöötajate päeval valis Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon ta üheks neist, kes pälvis aasta sotsiaaltöötaja tiitli.

Lea Kõre töötab Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusabikliinikus sotsiaaltöötajana alates 2013. aastast. Ta on lõpetanud Tallinna Ülikoolis sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse magistriõppe cum laude.

Lea peamised igapäevased tööülesanded hõlmavad patsientide ja nende lähedaste igakülgset (sh sotsaalõiguslikku) nõustamist, toetavaid vestlusi nendega, toetusvõrgustiku ja ressursside kaardistamist, abi dokumentide ja taotluste vormistamisel, tihedat võrgustikutööd patsiendi haiglajärgse elu korraldamiseks jpm. Lea käivitas kliinikus dementsusega isikute päevahoiuteenuse osutamise ning juhtis selle tegevust kuni lõpuni.

Lea pikaaegne töökogemus ning hingehoiu- ja psühhosotsiaalse rehabilitatsioonialane haridus teevad temast äärmiselt tähelepaneliku suhtleja – ta oskab kuulata, leida jutust olulised punktid, õigeid küsimusi küsida, nii julgustada ja jõudu anda kui vajadusel trööstida. Austades patsiendi privaatsust ja konfidentsiaalsust, minnes tunduvalt kaugemale, kui tema tööjuhend ette näeb, on ta teeninud patsientide täieliku usalduse. Nii mitmedki patsiendid ja nende lähedased on talle tagantjärele kiidusõnu avaldanud.

Lea on järeleandmatu õigluse eest võitleja. Absoluutselt igal patsiendil, olgu tema seisund milline tahes, on õigus lugupidavale, väärikale kohtlemisele ja kõikidele vajalikele teenustele ning toetustele. Selles osas ei lähe ta kunagi kergema vastupanu teed ega luba seda ka kolleegidel teha.

Konkursile esitati kokku 227 kandidaati. Parimate sotsiaalala töötajate ja valdkonda panustajate valimisel osalesid sotsiaalministeeriumi, Eesti Tegevusjuhendajate Liidu, Erihoolekandeteenuste Pakkujate Liidu, Eesti Õdede Liidu Hooldustöötajate Seltsingu, Eesti Asenduskodu Töötajate Liidu ja MTÜ Lastekaitse Liidu esindajad.

Õnnitleme kolleegi kõrge tunnustuse puhul!

Lea Kõre (Foto: Robin Roots)