LTKH-s alustab õpinguid 10 radioloogiatehniku eriala tudengit

0 august 29, 2022

29.08.2022.

Täna, 29. augustil toimus Lääne-Tallinna Keskhaiglas õppeaasta avaaktus kümnele Tartu Tervishoiu Kõrgkooli radioloogiatehniku eriala tudengile, kes alustavad õpinguid Lääne-Tallinna Keskhaigla õppegrupis.

Radioloogiatehnikuid koolitab Eestis ainukesena Tartu Tervishoiu Kõrgkool, kuid leevendamaks radioloogiatehnikute puudust pealinnas, on kõrgkooli ja Tallinna kahe keskhaigla vahel sõlmitud koostööleping, mille raames avati alanud õppeaastal õppegrupid nii Lääne-Tallinna Keskhaigla kui ka Ida-Tallinna Keskhaigla juures. Regionaalse õppe eesmärk on koolitada tervishoiuvaldkonna spetsialiste just seal, kus neid kõige enam vajatakse.

LTKH grupis alustab õpinguid kaheksa tudengit tasuta õppekohal ja kaks tudengit eksternina tasulisel õppekohal.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees dr Arkadi Popov ütles õppeaasta avaaktusel, et radioloogia on haigla jaoks ülioluline eriala, mistõttu toetab haigla radioloogiatehniku eriala tudengeid stipendiumiga. “Lisaks on see väga huvitav töö, millest sõltub terve haigla elu. Kui arst teeb esmast visiiti, suunab ta patsiendi uuringutele ja ootab pikisilmi tulemusi. Sellest, kui kiiresti arst saab vastused, sõltub see, kui kiiresti hakkab patsient paranema. Seega on radioloogiatehnikutel suur vastutus, aga see on väga huvitav elu,” ütles ta oma tervituskõnes.

Regionaalne radioloogiatehniku õpe toimub enamik ajast haiglas kohapeal, aga maksimaalselt 20 päeva semestris ka Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Õpe kestab kokku 3,5 aastat.

Tänasel õppeaasta avaaktusel esinesid tervituskõnedega lisaks Arkadi Popovile ka Tallinna abilinnapea Betina Beškina, LTKH õendusjuht Aivi Kabur, diagnostikakliiniku juhataja Mehis Bakhoff ning juhtiv radioloogiatehnik Kadri Karner.