Otsing

LTKH õendusabikliiniku Iru üksuses avati täiendavad voodikohad

LTKH õendusabikliiniku Iru üksuses avati täiendavad voodikohad
0 veebruar 8, 2024

08.02.2024.

Alates sellest nädalast on Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusabikliiniku Iru üksus saanud juurde 19 uut voodikohta, millel osutatakse statsionaarset õendusabi.

Koos äsja avatud voodikohtadega on Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusabikliinikus nüüd kokku 200 voodikohta, millest 150 asub Õismäe üksuses (Õismäe tee 179) ja 50 Iru üksuses (Hooldekodu tee 2/1).

“Lääne-Tallinna Keskhaigla on tänaseks Haiglavõrgu Arengukava (HVA) haiglatest suurim statsionaarse õendusabi pakkuja, osutades teenust ca 9 miljoni euro eest aastas,” märkis haigla õendusjuht Aleksei Gaidajenko.

“Statsionaarse õendusabi järele on suur nõudlus ja seetõttu on oluline, et Iru üksuse laiendamisega oleme saanud muuta teenuse patsientidele kättesaadavamaks. Statsionaarne õendusabi võib olla vajalik pärast seda, kui patsiendi aktiivravi on haiglas lõppenud, kuid ta vajab veel õendusabi ja arsti poolt määratud raviprotseduuride teostamist mahus, mis ületab koduõenduse võimalused. Palju on ka neid patsiente, kellele on see teenus vajalik raskest haigusest tingitud vaevuste leevendamisel,” lisas ta.

Iru üksuses asuv õendusabiosakond on käivitatud Lääne-Tallinna Keskhaigla ja Tallinna linna koostöös, eesmärgiga suurendada Iru hooldekodu elanikele ja teistele selles piirkonnas elavatele inimestele statsionaarse õendusabi kättesaadavust. Osakond alustas tööd 16 voodikohaga 2023. aasta veebruaris ning on alates sellest ajast etapiviisiliselt laienenud.

Statsionaarse õendusabiteenuse vajaduse määrab perearst või eriarst, vajalik on saatekiri. Teenus on tasuline: ravikindlustatud patsiendi puhul tasub teenuse eest Tervisekassa 85 protsenti ja patsiendi omaosaluse suurus on 15 protsenti voodipäeva piirhinnast.

Posted in Uudised