LTKH interdistsiplinaarsel konverentsil räägiti HIV-st

0 november 4, 2022

03.11.2022.

Täna, 3. novembril toimus Swissoteli konverentsikeskuses Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) interdistsiplinaarne konverents “Ühiselt HIV-epideemia vastu”, kus erinevate erialade arstid ja teised eksperdid andsid ülevaate HIV-epideemia olukorrast Eestis, HIV-ga seonduvatest peamistest murekohtadest tervishoiusüsteemi vaates ning sellest, millistel juhtudel tuleb patsiendil HIV-infektsiooni kahtlustada.

Kuigi HIV levik on stabiliseerunud, on see Eestis jätkuvalt kõrgel tasemel, olles Euroopa riikide võrdluses uute juhtude poolest neljandal kohal Malta, Läti ja Küprose järel.

Konverentsil jäi kõlama oluline sõnum: HIV-epideemia seljatamisel on võtmeküsimuseks aktiivne ja õigesti suunitletud HIV-testimine. Just tänu testimisele on võimalik üles leida HIV-nakkuse kandjad ja suunata nad efektiivsele ravile, mis aitab elada pika ja täisväärtusliku elu, hoides haiguse kontrolli all ning viies nakkuse edasikandmise ohu miinimumini.

Ettekannetega astusid üles mitmed LTKH nakkushaiguste arstid: dr Kai Zilmer, dr Kersti Kink, dr Helen Mülle. Samuti LTKH teiste erialade arstid: naistearst dr Betti Siedermann ja neuroloog dr Katrin Gross-Paju. Kaasatud oli ka eksperte teistest haiglatest ja asutustest: Maris Jesse Sotsiaalministeeriumist, Kristi Rüütel Tervise Arengu Instituudist, dr Le Vallikivi Eesti Perearstide Seltsist, dr Pilleriin Soodla, dr Kerstin Aimla, dr Kristjan Pomm ja dr Raul Kokassaar Tartu Ülikooli Kliinikumist, dr Pille Konno Confidost, dr Maarja Kirsimäe Ida-Tallinna Keskhaiglast ning Brigitha Kask Tervisekassast.