LTKH insuldiosakond pälvis teist korda rahvusvahelise kõrgeima ravikvaliteedi märgise

0 veebruar 2, 2024

02.02.2024.

Lääne-Tallinna Keskhaigla insuldiosakond hinnati RES-Q (Registry of Stroke Care Quality) poolt juba teist korda teemantmärgise vääriliseks, mis tähistab suurepärast insuldiravi kvaliteeti. Märgis saavutati 2023. aasta IV kvartali tulemuste eest.

“Antud kvaliteedimärk on Lääne-Tallinna Keskhaigla insuldiosakonnale ja üldisemas mõttes ka meie haigla kollektiivsele insuldialasele tegevusele kõrgeks tunnustuseks, tähistades meie suurepärast insuldiravi kvaliteeti. Teemantmärk on RES-Q kõrgeima kvaliteedi tunnus, mida omistatakse raviosakonnale, tuginedes erinevatele insuldiravi kvaliteediindikaatoritele,” ütles insuldiosakonna ülemarst-juhataja dr Triin Helin Unt.

“Oleme insuldiosakonnas selle nimel teinud juba mitme aasta jooksul järjepidevat tööd ning meie senist arengut näitab, et olime hinnatud 2022. aasta kolmes kvartalis kuldmärgise ja 2023. aasta kahes kvartalis teemantmärgise vääriliseks. Tõestamaks, et meie haigla insuldiravi protseduurid tehakse Euroopa parima praktikaga võrdväärsena, jätkame tööd sama innukalt ning ka edaspidi pürgime kõrget taset hoidma,” lisas ta.

Dr Unt avaldas suurt tänu kogu meeskonnale. “RES-Q kvaliteedimärgise saavutamise eest tuleb tunnustada kogu insuldiosakonna kollektiivi – arstid, õed, hooldustöötajad, füsioterapeudid ja logopeedid, kes oma järjekestva tööga aitavad hoida ja parandada insuldipatsientide käsitlust. Lisaks soovime tänada olulise koostöö eest ka erakorralise meditsiini keskust ning radioloogiakeskust.”

RES-Q on algselt peamiselt Kesk- ja Ida-Euroopa riikidele suunatud registrite süsteem, mis võimaldab hinnata ja parandada insuldiravis pakutavat kvaliteeti.