Lääne-Tallinna Keskhaigla tutvustas linnaosadele insuldiprojekti seniseid tulemusi

0 aprill 12, 2021

12.04.2021.

Neljapäeval toimunud online-kohtumisel Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametiga tutvustas Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) sotsiaalvaldkonnaga tegelevatele linnaametnikele käimasolevat insuldiprojekti patsientide raviteekonna parandamiseks.

Kohtumisel, kus arutati projekti seniseid tulemusi ja vahetati kogemusi, osalesid Tallinna kõigi kaheksa linnaosa sotsiaalhoolekande osakondade juhatajad, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti esindajad, LTKH esindajad ning projektis osalevad insuldikoordinaatorid viiest linnaosast.

LTKH insuldiprojekti juht Helin Pevkur selgitas, et projekti “Katkematu raviteekonna loomine insuldi läbi teinud inimestele” eesmärk on tagada insuldi saanud inimesele just tema seisukohalt parim taastumisperiood ja kiirem naasmine koju.

“Projekti on kaasatud 75 insuldipatsienti, kelle paranemist ja tavaellu naasmist toetatakse ja jälgitakse kogu raviteekonna vältel,” märkis Pevkur.

LTKH närvihaiguste kliiniku juhataja dr Katrin Gross-Paju sõnul on projektis rõhuasetus seatud patsiendist lähtuva tervikliku raviteekonna loomisele, selleks on igal patsiendil oma insuldikoordinaator, kelleks on vastava linnaosa sotsiaaltöötaja.

“Insuldikoordinaator vestleb insuldi saanud inimesega juba haiglaravil olles ja pakub vastavalt olukorrale sotsiaalhoolekandelisi teenuseid, vajadusel suunab inimese sotsiaalkindlustusametini ja töötukassani. Tänu insuldikoordinaatorile jõuab sotsiaaltöötaja pädevus ka meditsiinikonsiiliumisse. Konsiiliumis üheskoos läbi arutatud info kajastub patsiendi raviplaanis, mis edastatakse perearstile,” kirjeldas dr Gross-Paju insuldipatsiendi raviteekonda alates haiglasse sattumisest.

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti tervisesektori juht Ene Tomberg märkis, et tänu käimasolevale projektile on leitud lahendused mitmetele kitsaskohtadele, millega insuldi läbi teinud inimene oma paranemisteekonnal kokku puutub. “Kuigi insuldikoordinaatori teenust praegu alles piloteeritakse, näeme, et sama lähenemine insuldipatsiendi ravis võiks jätkuda ka edaspidi. Projekti lõpp ei pea kindlasti tähendama projekti tegevuste lõppu,” ütles Tomberg.

Insuldikoordinaatoritena on LTKH projekti kaasatud viie linnaosa sotsiaaltöötajad: Põhja-Tallinnast, Haaberstist, Mustamäelt, Kristiinest ja Nõmmelt.

Insuldiprojekti rahastab Eesti Haigekassa ja see kestab 2021. aasta lõpuni.