Lääne-Tallinna Keskhaigla kaht hoonet ühendav galerii sai nurgakivi

0 märts 3, 2023

03.03.2023.

Täna asetati nurgakivi galeriile, mis hakkab ühendama Lääne-Tallinna Keskhaigla kaht haiglahoonet – Meremeeste haiglat (Paldiski mnt 68) ja nakkuskliiniku statsionaari (Paldiski mnt 66).

Galerii võimaldab patsiente transportida ja haiglatöötajatel liikuda ühest hoonest teise kiiresti, ilma õue läbimata. Seega, galerii valmimisel ei vajata kahe haiglahoone vaheliseks patsientide transpordiks enam kiirabi- või haiglasõidukit.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe dr Arkadi Popovi sõnul ootab kogu haiglapersonal galerii valmimist pikisilmi. „See ei ole kõigest kahe hoone vaheline sild, vaid haigla jaoks on see suur samm edasi, kvaliteedihüpe. Nakkuskliinikus on ravil erakorralised patsiendid, kes vajavad igapäevaselt uuringuid kõrvalhoones, kus on olemas magnet- ja kompuutertomograafid. Samuti saab galerii olemasolul liikuda elustamismeeskond intensiivravist nakkuskliinikusse kõigest kahe minutiga,“ märkis ta.

Hoonete kaugus galeriiga ühendatavate punktide vahel on ligi 120 meetrit. Galerii asukoht jääb autoparklate ja Meremeeste haigla erakorralise meditsiini keskusesse viiva kaldtee kohale.

Galerii arhitektuurse lahenduse autor on Indrek Saarepera (Arhitektuuribüroo Visuaal OÜ) ning ehitustöid teostab BauEst OÜ. Projekti kogumaksumus on ligi 2,1 miljonit eurot ja see rahastatakse Lääne-Tallinna Keskhaigla vahenditest. Plaanide kohaselt avatakse galerii käesoleva aasta septembris.

Lääne-Tallinna Keskhaigla galerii eskiis