Otsing

Lääne-Tallinna Keskhaigla kahe hoone vahel avati ühendusgalerii

Lääne-Tallinna Keskhaigla kahe hoone vahel avati ühendusgalerii
0 juuli 27, 2023

27.07.2023.

Lääne-Tallinna Keskhaigla kaht haiglahoonet – Meremeeste haiglat (Paldiski mnt 68) ja nakkuskliiniku statsionaari (Paldiski mnt 66) – on nüüdsest ühendamas 120 meetri pikkune galerii, mis võimaldab patsiente transportida ja haiglatöötajatel liikuda ühest hoonest teise kiiresti, ilma õue läbimata.

Seega ei vajata kahe haiglahoone vaheliseks patsientide transpordiks enam kiirabi- või haiglasõidukit. Samuti on tervishoiutöötajatel varasemast kiirem ja mugavam käia galerii kaudu patsiente konsulteerimas või viia laborisse proove.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe dr Arkadi Popovi sõnul ootas haiglapersonal galerii valmimist pikisilmi. „See ei ole kõigest kahe hoone vaheline sild, vaid haigla jaoks on see suur samm edasi, kvaliteedihüpe. Nakkuskliinikus on ravil erakorralised patsiendid, kes vajavad igapäevaselt uuringuid kõrvalhoones, kus on olemas magnet- ja kompuutertomograafid. Samuti saab galerii kaudu liikuda elustamismeeskond intensiivravist nakkuskliinikusse kõigest kahe minutiga,“ märkis ta.

Hooneid ühendav galerii paikneb keskmiselt 5-6 meetri kõrgusel maapinnast. Valdavalt on ehitus- ja viimistlusmaterjalina kasutatud puitu, et välis- ja siseruum oleksid inim- ja loodussõbralikud. Kandeelementideks on teraspostid ja liimpuitfermid.

Galerii katusel on katusekatte materjal, millesse on integreeritud päikesepaneel. Teadaolevalt on see Eestis kõige pikem katus, kus on katusekattega integreeritud päikesepaneelide ala. Paneelide võimsus on 35 kWp. Toodetav energia leiab kasutust galerii kütteks, jahutuseks ja valgustuseks.

Galerii arhitektuurse lahenduse autor on Indrek Saarepera (Arhitektuuribüroo Visuaal OÜ) ning ehitustöid teostas BauEst OÜ. Projekti kogumaksumus oli ligi 2,1 miljonit eurot ja see rahastati Lääne-Tallinna Keskhaigla vahenditest.

Vaata videost, kuidas lõikasid Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees dr Arkadi Popov ja nakkuskliiniku ülemarst-juhataja dr Kai Zilmer läbi sümboolse lindi!

Posted in Uudised