Lääne-Tallinna Keskhaigla aasta arst 2022 on dr Olga Khrustaleva

0 jaanuar 24, 2023

24.01.2023.

Lääne-Tallinna Keskhaigla traditsioonilisel uusaastaüritusel tunnustati möödunud aasta parimaid töötajaid, kellest aasta arsti tiitli pälvis günekoloog dr Olga Khrustaleva ja elutöö preemiaga tunnustati nakkuskliiniku ülemarsti dr Kai Zilmerit.

Dr Olga Khrustaleva on töötanud Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus alates 2018. aastast. Tema eestvedamisel on kliinikus alustatud laparoskoopiliste ja hüsteroskoopiliste oskuste simulatsioonikoolitustega, mis kindlustavad keerulisteks operatsioonideks vajalikud oskused nii noortele kui ka juba pikema staažiga kolleegidele.

Dr Khrustaleva sõnul olid 2021. ja 2022. aasta tema jaoks tõeliselt uuendus- ja sündmusrohked, millest annavad tõestust Pelgulinna sünnitusmajas läbiviidud mitmed simulatsioonikoolitused ning osalemine rahvusvahelisel laparoskoopiliste oskuste võistlusel „Winners Meeting“, kus dr Khrustaleva eestvedamisel võitis Eesti tiim kaks medalit. Aastal 2022 sai dr Khrustaleva ka miniinvasiivse günekoloogilise kirurgia spetsialisti rahvusvahelise diplomi, mis anti praegusel kujul välja esmakordselt just 2022. aastal. Diplom anti pidulikult üle iga-aastasel ESGE (European Society of Gynaecological Endoscopy) konverentsil.

„Armastan oma tööd, teen seda südamest. Nii patsiendi kui ka arsti heaolu ja turvalisus on mulle väga olulised. Minu töö lahutamatu osa on igapäevane õppimine ja õpetamine, eriti tore on seda kõike teha Lääne-Tallinna Keskhaigla toetavas ja motiveerivas keskkonnas,“ lisas dr Khrustaleva.

Lääne-Tallinna Keskhaigla elutöö preemia pälvinud infektsionisti dr Kai Zilmerit iseloomustatakse kui erakordselt suure töövõimega arsti. Ta on aastakümneid tegutsenud aktiivselt erialaseltsi juhatuses, tema osavõtul on valminud mitmed infektsioonhaiguste eriala ravijuhised, teadusuuringud ning haiglasisesed juhendid. Aastakümnete jooksul on ta koos nakkuskliiniku kolleegidega andnud panuse nii mõnegi puhangu ja pandeemia lahendamisse. Võideldud on näiteks hepatiidi, AIDSi, linnu- ja seagripi, leetrite, rotaviiruse ja loomulikult koroonaviirusega. Koroonapandeemia aastatel on dr Zilmer olnud kolleegidele nõuandmiseks kättesaadav praktiliselt ööpäevaringselt.

Lääne-Tallinna Keskhaigla õendustöötajatest sai tunnustuse insuldiosakonna õde Jekaterina Morozova, haigla parimaks hooldustöötajaks valiti Piret Vagur proktoloogiaosakonnast ning parima klienditeenindaja tiitli pälvis Põhja-Tallinna tervisekeskuses töötav Karmen Rünk.