Otsing

Juunis tuli Pelgulinna sünnitusmajas ilmale üle 300 lapse

Juunis tuli Pelgulinna sünnitusmajas ilmale üle 300 lapse
0 juuli 13, 2018

13.07.2018.

Möödunud jaanikuu tõi Pelgulinna sünnitusmajja ohtralt rõõmu – uusi pisipõnne tuli ilmale 302, mis on tänavuse esimese poolaasta rekord.

Poisse sündis juunis kokku 162 ning tüdrukuid 140. Kaksikuid tuli seekord ilmale kaks paari, kellest üks oli poistepaar ning teisel juhul sündisid õde ja vend.

Sünnitusosakonna vastutava ämmaemanda Merit Tammela sõnul möödus päikseline juuni Pelgulinna sünnitusmaja arstidele ja ämmaemandatele väga töiselt. „Kui jaanipühad olid meil pigem rahulikud, siis kuu esimesed ja viimased päevad üllatasid meid uhkete arvudega. Kõige sündiderohkem päev oli 28. juuni, mil ilmavalgust nägi 22 last – 11 poissi ja täpselt sama palju tüdrukuid.“

Ämmaemand kirjeldas, et tol päeval rakendati sünnitajate abistamiseks töösse kogu maja ning appi kutsuti ämmaemandaid ka teistest osakondadest. „Sellised hetked panevad korralikult proovile meeskonna tugevuse. Õnneks laabus kõik suurepäraselt: pered olid väga tublid ja mõistvad ning kolleegid igati abivalmis,“ rõõmustas Merit Tammela.

Ka eelmisel aastal oli juuni Pelgulinna sünnitusmajas sündiderohke kuu: ilmavalgust nägi 294 last, kellest poisse oli 166 ja tüdrukuid 128.

Posted in Uudised