Otsing

Ilusat õdede päeva! – LTKH õendusjuhi pöördumine

Ilusat õdede päeva! – LTKH õendusjuhi pöördumine
0 mai 12, 2021

12.05.2021.

Rahvusvahelise õdede päeva puhul tervitab Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusjuht Aivi Kabur kõiki õendus- ja hooldustöötajaid. Tema pöördumine on järgmine:

Head õed ja hooldajad!

Viimane aasta on olnud väga keeruline. Oleme näinud selle aasta jooksul, kuidas osakonnad täituvad COVID-19 patsientidega, oleme näinud hirmu, oleme tundnud ebakindlust, oleme näinud pisaraid. Võrreldes varasemate aastatega oleme näinud ka palju rohkem surmasid.

Tundsime seda, et meid on väga vähe – tundsime õdede puudust teravamalt kui kunagi varem. Tundsime töökäte puudust.

Rõõmu tegi see, et meile tulid appi erinevate koolide tudengid – nii tervishoiu kõrgkoolidest kui ka Tartu Ülikoolist. Tore oli näha, et ka inimesed teistelt elualadelt soovisid panustada selle pandeemia lõppemisse. Näiteks olid meil abiks Kaitseväe parameedikud, kes andsid hooldajatele kindlasti juurde positiivset tuge ning olid vajalikuks abiks.

Olime kogu selle aja jooksul justkui kiires rattas – muudkui keerlesime ja keerlesime ning hoo pealt mahatulek tundus võimatu. Täna saame öelda, et see hoog on pisut peatunud, ja saame hetkeks tagasi vaadata, mida sellest perioodist kaasa võtsime. Kindlasti hästi palju kogemusi, hästi palju teadmisi, avastasime ka kolleegides uusi iseloomuomadusi ja uusi tahke, millest me varem ei teadnud. Kriisid on ju need, mis meid avavad ja näitavad meie võimeid teise nurga alt.

Mis ei tapa, teeb tugevamaks – see ütlus vastab tõele. Mis ei tapa, annab kindlasti juurde kogemusi, elutarkust ja seda oleme sel perioodil kahtlemata saanud.

Üks positiivne aspekt, mille kindlasti veel oleme sellest keerulisest ajast kaasa võtnud, on oskus tulla toime olukordadega, kus me varem olnud ei ole. Ja tegelikult see meil õnnestus. Oleme uhked selle üle, et täna näeme, et COVID-19 patsientide arv järjest väheneb ja see annab lootust, et saame lähiajal puhata.

Siinkohal soovin teid kõiki südamest tänada selle suure pingutuse eest! Oli, mis oli – täna paistab õues päike! Soovin teile õnne, jõudu, kindlasti hästi palju tervist – nii enda kui ka kogu meie haigla juhtkonna poolt.

Ilusat päikeselist õdede päeva!

Posted in Uudised