Otsing

Aastavahetus rõõmustas Pelgulinna sünnitusmaja 11 lapsega

Aastavahetus rõõmustas Pelgulinna sünnitusmaja 11 lapsega
0 jaanuar 3, 2017

03.01.2017.

Aastavahetusel aitasid Pelgulinna sünnitusmaja arstid ja ämmaemandad ilmale 11 uut ilmakodanikku, kellest seitse sündis 2016. aasta viimasel päeval ning neli uue aasta esimesel päeval.

31. detsembril sündis neli poissi ja kolm tüdrukut. Uue aasta esimesteks lasteks olid aga kolm tüdrukut ja üks poiss.

Pelgulinna sünnitusmaja sünnitusosakonna ämmaemandusjuht Liis Jõgis tänas lõppenud aastale tagasi mõeldes kõiki sünnitusmaja külastanud perekondi ja toetajaid. „Soovime Pelgulinna sünnitusmaja poolt meie sõpradele, nii suurematele kui kõige pisematele, alanud aastaks palju tervist, õnne ja jaksu. Loodame, et ka käesoleval aastal saame olla teile rõõmusõnumite toojaks, kuid samas ka toeks olukordades, kus vajate nõu ja abi,“ ütles ämmaemandusjuht.

Pelgulinna sünnitusmajas tuli detsembris ilmale kokku 223 last, neist poisse 111 ja tüdrukuid 112. Kaksikuid sündis möödunud kuul 6 paari, mida on võrreldes keskmise 3-4 paariga pisut rohkem.

2016. aasta oli Pelgulinna sünnitusmaja arstide ja ämmaemandate jaoks tegus, ilmale aidati kokku 3317 last. Kaksikuid oli nende seas 42 paari. Kahel korral nägid ilmavalgust ka kolmikud, mis oli erakordne selle poolest, et viimati sündisid kahed kolmikud samas haiglas aastal 2010.

Posted in Uudised