Otsing

Pühapäeval saab vaktsineerima tulla ilma eelneva registreerimiseta

Pühapäeval saab vaktsineerima tulla ilma eelneva registreerimiseta
0 juuli 14, 2021

14.07.2021.

Sel pühapäeval, 18. juulil saab Kaja kultuurikeskuse vaktsineerimiskeskuses vaktsineerida end COVID-19 vastu ilma eelregistreerimiseta.

Kell 09:00-17:00 on oodatud kõik soovijad alates 12. eluaastast. Vaktsineerimiseks kasutatakse Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty.

Kiiremad saavad kohapeal tasuta jäätise Balbiinolt, kõik vaktsineerima tulijad saavad samal päeval soodushinnaga külastada Tallinna loomaaeda.

Endiselt on võimalik vaktsineerimiseks ka aeg broneerida, mis tagab selle, et kokkulepitud ajal kohale tulles pääseb vaktsineerima ilma järjekorras ootamata. Aja saab broneerida üleriigilises digiregistratuuris või riigiinfo telefonil 1247.

Kaja kultuurikeskus asub Mustamäel aadressil E. Vilde tee 118.

Uuringud näitavad, et kõik Eestis pakutavad vaktsiinid aitavad tõhusalt ka uue ja agressiivsema delta viirusetüve vastu, kuid vaid siis, kui vaktsineerimiskuur on lõpetatud.

Vaktsineerimiskuuri toime kestab vähemalt aasta. Samuti kehtib vähemalt ühe aasta Euroopa Liidu vaktsineerimise digitõend, mis võimaldab lihtsamalt reisida ja ilma testimata ka Eestis paljude ürituste külastamist.

Oluline teada enne vaktsineerima tulekut:

  • Võtke kaasa isikut tõendav dokument.
  • Juhul, kui teil on varasemalt esinenud tõsine allergiline reaktsioon süstitavatele ravimitele ja vaktsiinidele, siis palume enne vaktsineerimist pidada nõu oma perearstiga. Tõsine allergiline reaktsioon on hingamisraskusega, teadvushäirega ja/või lööbega kulgev seisund, mille lahendamiseks on vajalik kiire arstiabi.
  • Pärast vaktsineerimist tuleb jääda vaktsineerimiskeskusesse jälgimisele 15 minutiks.
  • Juhul, kui olete COVID-19 haiguse läbi põdenud rohkem kui 6 kuud tagasi, siis vaktsineeritakse teid ühe vaktsiinidoosiga.
  • On soovitatav, et vaktsineerimisel saadab alaealist täiskasvanu.
  • Posted in Uudised