Meremeeste haigla E-korpus on täna värvunud kuldkollaseks

0 veebruar 15, 2021

15.02.2021.

Rahvusvahelisel vähihaigete laste päeval, 15. veebruaril on vähihaigete laste toetuseks värvunud erinevad hooned üle Eesti kuldkollastesse toonidesse, nende seas ka Meremeeste haigla E-korpus.

Rahvusvahelise vähihaigete laste päeva sümbolina kasutatakse kogu maailmas kuldset linti, näidates toetust ja solidaarsust lapseea vähi vastasele võitlusele. Kuld on väärtuslik metall, nii nagu meie lapsed on kõige kallim vara, ja sümboliseerib teekonda, mis tuleb lapsel koos vähiga läbi käia.

Eestis aitab vähihaigeid lapsi ning nende vanemaid Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liit, kes kutsus ettevõtteid vähihaigete laste toetuseks valgustama sel päeval oma hooneid kuldkollastes toonides, et näidata solidaarsust ja toetust vähihaigete laste raskele võitlusele.

Lisaks Lääne-Tallinna Keskhaiglale on aktsiooniga liitunud ka Tallinna Teletorn, Tallinna Lastehaigla, Lõunakeskus, Villa Ammende, Tallinna Sadam, Tartu Ülikooli Kliinikum jt.