Uhiuus Mustamäe tervisekeskus avab uksed 1. veebruaril

0 jaanuar 17, 2018

16.01.2018.

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluvas Mustamäe tervisekeskuses on ehitustööd lõppenud ning hoone avab patsientidele uksed 1. veebruaril 2018.

Mustamäe tervisekeskuse neljakorruselises hoones on pinda 6117 m2. Hoones hakkavad patsiente vastu võtma nii perearstid kui ka Lääne-Tallinna Keskhaigla eriarstid, samuti teised toetavad spetsialistid nagu füsioterapeudid, ämmaemandad, koduõed ja psühhiaatrid.

Lisaks on tervisekeskuses tänapäevase tehnikaga varustatud hambaraviosakond, audiomeetriakabinet kuulmisuuringute tegemiseks ning mitmekülgsed võimalused taastusraviks, sealhulgas bassein ravivõimlemiseks. Tervisekeskuses saab teha ka labori- ja radioloogilisi uuringuid.

„Riigi toel on praegu rajamisel üle poolesaja kaasaegse tervisekeskuse üle Eesti. See on viimaste aegade üks suuremaid ja olulisemaid investeeringuid Eesti tervishoiu taristusse,“ ütles tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski. „Tugevam esmatasand on Eesti tervishoiu võtmeküsimus. Seepärast asusimegi investeerima märkimisväärseid summasid uute terviskeskuste loomisse. Veelgi olulisem on aga, et koos uute keskustega laienevad ka perearstiabi pakutavad teenused ja tugevnevad perearstide meeskonnad. Tallinnas valminud Mustamäe tervisekeskus on esimene, millele loodetavasti järgneb vähemalt 15 keskust veel selle aasta jooksul.“

„Oma pindalalt ja hoones töötavate spetsialistide arvu poolest on Mustamäe tervisekeskus Lääne-Tallinna Keskhaigla suurim ambulatoorne üksus. Tänu pakutavate teenuste mitmekesisusele on uues keskuses loodud väga head eeldused perearstide, eriarstide ja teiste spetsialistide koostööks selle nimel, et patsient saaks tervisemure korral parimat abi,“ ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks peatselt avatava keskuse kohta.

Ta lisas, et keskuse esimesel tööpäeval ehk 1. veebruaril toimuvatele vastuvõttudele on esimesed patsiendid juba registreeritud.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul on pealinna üks eesmärke, et kaasaegsed tervisekeskused oleksid igas linnaosas. „Tallinna arstid on väga heal tasemel ning usun, et tänu pere- ja eriarstide tihedale koostööle saavad patsiendid Mustamäe tervisekeskuses parimat arstiabi,“ sõnas abilinnapea Mölder.

16. jaanuaril lõigati Mustamäe tervisekeskuses läbi sümboolne lint, mis tähistas keskuse peatset avamist patsientide jaoks. Linti lõikasid tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, Tallinna linnapea Taavi Aas, Lääne-Tallinna Keskhaigla nõukogu esimees Merike Martinson ja Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees Imbi Moks.

Mustamäe tervisekeskus on valminud nüüdseks lammutatud Mustamäe polikliiniku asemele. Tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autor on Arhitektuuribüroo Visuaal OÜ, projekteerimis- ja ehitustöid teostas Ehitusfirma Rand ja Tuulberg AS. Projekt on kaasrahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondi abiga.