Uuenenud LTKH proktoloogiaosakond avab peagi patsientidele uksed

0 september 28, 2021

28.09.2021.

Täna, 28. septembril lõppes Lääne-Tallinna Keskhaigla Meremeeste korpuse 5. korrusel asuva proktoloogiaosakonna ruumide renoveerimine, osakond avab patsientidele uksed oktoobri algul.

Renoveerimistööde käigus kujundati ruumidest tänapäevaste lahendustega osakond: osakonnas kaasajastati ventilatsioon ja rekonstrueeriti tehnovõrgud, värske väljanägemise said osakonna kõik ruumid ning koridor.

Proktoloogiaosakonna juhataja dr Jüri Kivimäe sõnul rõõmustab uuenenud osakond nii töötajaid kui patsiente. „Siin on meil hea töötada, aga pean sama tähtsaks, et ka patsientidel oleks siin hea olla. Kui patsient saab osakonda tulles positiivse emotsiooni ja võtab selle siit ilusast palatist kaasa operatsioonituppa, siis usun, et see aitab kaasa ka paranemise kvaliteedile. Samas püüame koloproktoloogiavaldkonda jõudumööda ikka edasi arendada ning kolleegide ja patsientide usaldust jätkuvalt väärt olla,“ ütles dr Kivimäe.

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees dr Arkadi Popov lisas osakonna tuleviku kohta, et praeguse proktoloogiaosakonna baasil on plaanis 2022. aastal moodustada kolorektaalkirurgia kompetentsikeskus ja osakonna renoveerimine oli sel teekonnal esimene samm. „Arendame kolorektaalvähi multimodaalset endoskoopilist ravi, mis aitab lähiaastatel parandada varajaste staadiumite pahaloomuliste kasvajate diagnostikat ja ravi. Samuti on plaanis arendada sakraalnärvi modulatsiooni ravi, millega saame parandada inkontinentsiga patsientide elukvaliteeti,“ ütles ta valdkonna tulevikusuundade kohta.

Renoveerimistööde ajal proktoloogiaosakonna töö Lääne-Tallinna Keskhaiglas ei peatunud, vaid toimus ajutiselt teiste osakondade pinnal.

Renoveerimistöid teostas OÜ Vanalinna Ehitus, sisearhitektuurse lahenduse autor on Mari-Iris Saarepera (AB Visuaal OÜ).

Proktoloogiaosakond on eksisteerinud 41 aastat, neist 17 aastat on see asunud praeguses asukohas – Paldiski mnt 68 hoone 5. korrusel.

Proktoloogia on kirurgiline eriala, mis tegeleb pärasoolehaiguste diagnoosimise, ravi ja ravijärgse kontrolliga.