TAI elutööpreemia pälvis tubaka valdkonna ekspert dr Tiiu Härm

0 mai 4, 2021

04.05.2021.

Tervise Arengu Instituut (TAI) andis oma 18. aastapäeval välja TAI elutööpreemia, mille tänavu pälvis terviseriskide ennetamise keskuse tubaka valdkonna ekspert dr Tiiu Härm, kes töötab ka Lääne-Tallinna Keskhaiglas tubakast loobumise nõustajana.

Tiiu Härmi teened tubaka kahjude vähendamisel Eestis ja tervist edendavate võrgustike koordineerimisel tervishoiuasutustes on hindamatud ning oma silmapaistva tööalase panuse ja eriala edendamisega on ta olnud eeskujuks ja suunanäitajaks paljudele kolleegidele.

Tiiu Härmi käe all on valminud mitmed tubakast loobumise juhendmaterjalid tervishoiutöötajatele eriarstiabis ja esmatasandil. Ta on aktiivne suitsetamise vastu võitleja, kes on koolitanud sadu tervishoiutöötajaid ja loonud haiglate baasil tubakast loobumise nõustamise teenuse. Tiiu Härm ise on üks Eesti kogenuim tubakast loobumise nõustaja, kes on nõu andnud nii Tallinna Lastehaiglas, Lääne-Tallinna Keskhaiglas ja erinevates organisatsioonides kohapeal. Tubakast loobumise nõustamisega tegeleb dr Tiiu Härm tänaseni. Ta on olnud oodatud kõneisik rahvusvahelistel konverentsidel ja Eestis. Tema esinemised nii tele- kui trükimeedias on toonud positiivset tähelepanu tubakakahjude vastu võitlemisele ja TAI tegevustele tervikuna.

Ta on Eesti Tervisedenduse Ühingu auliige ja kuldmärgi omanik, 2011. aastal pärjati ta Eesti Tervisedenduse Ühingu poolt silmapaistva ja pikaajalise tegevuse eest “Aasta tervisedendaja” tiitliga.

Loe lähemalt Tervise Arengu Instituudi kodulehelt.

Kui olete mõelnud tubakast loobumisele, ootame teid meie juurde tubakast loobumise nõustamisele! Dr Tiiu Härmi vastuvõtud toimuvad Mustamäe tervisekeskuses kolmapäeviti kell 13:00-16:45. Vastuvõtule saab registreerida telefonil 626 1314.

Rohkem infot tubakast loobumise nõustamise kohta leiate SIIT.