Taastame plaanilist ravi järk-järgult

0 aprill 24, 2020

24.04.2020.

Lääne-Tallinna Keskhaigla on järk-järgult taastamas plaanilist ravitööd, mis oli kriisi tõttu ajutiselt edasi lükatud. Seejuures järgitakse rangelt kõiki kehtestatud infektsioonikontrolli reegleid.

Haigla juhi Imbi Moksi sõnul seavad kehtestatud ohutusnõuded jätkuvalt teatud piirangud patsientide vastuvõtmisele, sest järgida tuleb ohutut distantsi haiglaravil viibivate inimeste vahel, samuti kulub tavapärasest rohkem aega pärast vastuvõttu/protseduuri pindade desinfitseerimisele.

“Et kõik meie patsiendid saaksid õigel ajal vajalikku ravi, on väga oluline, et haigla naaseks tavapäraste töömahtude juurde, kuid esikohal on praegu siiski nii patsientide kui tervishoiutöötajate turvalisus seoses jätkuvalt leviva koroonaviirusega. Seetõttu taastame plaanilist ravi ettevaatlikult ja järk-järgult,” ütles Moks, rõhutades kõikide ohutusnõuete järgimise vajalikkust.

Ambulatoorsed visiidid jätkuvad eelistatult kaugvisiitidena, st telefoni- või videokõne vahendusel. Vajadusel kutsutakse patsient tervisekeskusesse ja ambulatoorne visiit tehakse kohapeal (maksimaalselt kaks patsienti tunnis). Vastuvõtule eelneb triaaž tervisekeskuses, mille käigus küsitletakse patsienti respiratoorse haigestumise sümptomite osas ja talle antakse mask.

Nakkuskliiniku polikliinikus toimub vaktsineerimine ainult eelregistreerimisega telefonil 659 8594.

Järk-järgult taastatakse ka plaaniline statsionaarne ravi (haiglaravi). Plaanilisele haiglaravile tulemiseks ei tohi patsiendil esineda hingamisteede haigustele viitavaid sümptome (palavik, köha, nohu) ning vahetult enne haiglaravile tulemist tehtud COVID-19 analüüsi tulemus peab olema negatiivne.

NB! Patsientidel, kes tulevad ortopeedilisele operatsioonile, palume sissepääsemiseks helistada tel 650 7304 (sissepääs Paldiski mnt 68, A-korpus). Ortopeediaõde tuleb Teile vastu ja juhatab Teid osakonda.

Kõikide registreeritud patsientidega, kelle vastuvõtt, operatsioon või protseduur on edasi lükatud, võtab haigla ühendust.