Otsing

Taas saab tulla Haabersti tervisekeskusesse beebiga ujuma

Taas saab tulla Haabersti tervisekeskusesse beebiga ujuma
0 mai 28, 2020

28.05.2020.

Taas ootame kõiki lapsevanemaid koos beebi või väikelapsega Haabersti tervisekeskusesse nautima vee rahustavat ja arendavat mõju.

Vesi on lapsele loomulikuks keskkonnaks, sest ka ema kõhus viibib laps vees. Seetõttu võib imiku ujutamisega alustada juba esimesel elukuul, kui naba on paranenud ja lapse loomulik mikrofloora veidi arenenud.

Igal lapsel on olemas sünnipärane ujumisrefleks ja mida varem rinnalaps ujuma tuua, seda kergem on tal refleksi säilitada. Ujutamisel on mitmeid kasulikke omadusi. Vesi rahustab, arendab käte ja jalgade liikumist ning omavahelist koostööd, samuti mõjub hästi lihaspingetele ja südametööle. Kuna vees hullamine väsitab, toob ujutamine lapsele ka hea une.

Registreerimine:

Basseinitundide ajakava ja registreerimisvõimaluse leiate veebilehelt bronn.ee (LTKH Haabersti taastusravi lastebasseinid).

 
Haabersti tervisekeskuses on imikute ja väikelaste ujutamiseks kaks basseini.

 • Väikese basseini sügavus on pool meetrit ja sinna oodatakse kuni 7 kg kaaluvaid titasid. Lapsevanem saab lapsi treeneri juhendamisel kätel ujutada. Ujutamise pikkuse määrab üldjuhul laps ise vastavalt oma tujule, söögiisule või unevajadusele. Ideaalis kestab üks ujutamine maksimaalselt kuni 20 minutit.
 • Suures basseinis toimuvad imikute ja väikelaste tunnid koos lapsevanemaga. Tunni pikkus on 30 minutit.
 • Ujutamise jooksul õpetab treener lapsele tema kehatunnetust läbi erinevate asendite ja liikumiste: selili, kõhuli, külg ees, horisontaalselt, vertikaalselt, hüpitades ning läbi vee sukeldudes. Pärast ujumist on võimalik kasutada imikute toitmisruumi, kus laps saab maha jahtuda, süüa ja puhata.

  Järgime tervisekeskuses tavapärasest rangemaid hügieenireegleid:
  – tervisekeskusesse saabudes palume Teil desinfitseerida käed ja täita tervisedeklaratsiooni,
  – 0-2 kuu vanuse beebi ujutamise juures kannab nii treener kui ka lapsevanem kaitsemaski.

  Haabersti tervisekeskus asub aadressil Õismäe tee 179.

  Olete meie juurde oodatud!

  Posted in Uncategorized