Sel nädalal saab Kristiine keskuses COVID-19 vastu vaktsineerida

0 september 6, 2021

06.09.2021.

6.-12. septembrini on Kristiine keskuses avatud Lääne-Tallinna Keskhaigla vaktsineerimispunkt, kus saavad lasta end COVID-19 vastu vaktsineerida kõik soovijad alates 12. eluaastast.

Vaktsineerimispunkt asub keskuse 1. korruse fuajees parklapoolse sissepääsu juures ning töötab E-R 15:00-20:00 ja L-P 11:00-19:00. Vaktsineerimiseks kasutatakse Pfizer/BioNTechi vaktsiini Comirnaty.

Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH) juht dr Arkadi Popov ütles, et senine kogemus kaubanduskeskustes vaktsineerides on näidanud, et inimesed kasutavad seda võimalust aktiivselt.

„Püüame vaktsineerimisvõimalust pakkuda kohtades, kuhu inimestel on mugav tulla ja kus nad saaksid muude toimetuste kõrval justkui mööda minnes kätte ka vaktsiinisüsti, kui nad seda soovivad. Kes ei ole veel vaktsineerima jõudnud, siis on sisseostude vahepeal hea võimalus 15 minutiks aeg maha võtta ja õlg alla panna,“ märkis Popov.

Sama kinnitas ka Kristiine keskuse juht Kristjan Maaroos: „Vaktsineerimine peab tulema inimeste juurde. Seetõttu on igati loogiline, et vaktsineerimine jõuab kaubanduskeskusesse, kus on palju noori ja kus inimesed käivad niikuinii. See on hea võimalus teiste toimetuste kõrval saada ka vaktsiin tehtud,“ lisas Maaroos.

COVID-19 vastu vaktsineerimine on tasuta ja ette registreerida ei ole vaja. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Alaealistel palutakse kohale tulla koos lapsevanemaga. Pärast vaktsineerimist peab jääma vaktsineerimispunkti 15 minutiks jälgimisele.

Jätkuvalt vaktsineerivad Lääne-Tallinna Keskhaigla meedikud iga päev ka Mustamäel Kaja kultuurikeskuse ruumides, kuhu saab tulla ilma eelneva registreerimiseta kell 09:00-18:00. Seal lõpeb vaktsineerimine 26. septembril, et kultuurikeskus saaks jätkata oma tavapärase tööga. Pooleliolevad vaktsineerimiskuurid lõpetatakse LTKH koosseisu kuuluva Mustamäe tervisekeskuse ruumides.

Samuti on võimalik vähemalt 10-liikmelistel gruppidel kutsuda vaktsineerimisbrigaad ehk nn vaktsiinikiirabi endale meelepärasesse asukohta Tallinna piires. Selleks on vaja väljasõit eelnevalt kokku leppida meiliaadressil ltkhvak@keskhaigla.ee. Täpsem info: https://www.keskhaigla.ee/covid-19-vastu-vaktsineerimine/

Posted in Uncategorized