Rahvusvaheline õdede päev tuletab meelde õdedesse investeerimist

0 mai 12, 2022

12.05.2022.

Täna, 12. mail ehk modernse õenduse rajaja Florence Nightingale’i sünniaastapäeval tähistatakse rahvusvahelist õdede päeva, millega juhitakse tähelepanu sellele, kui olulised ja vajalikud on meie ühiskonnale õendus- ja hooldustöötajad.

Tänavu on õdede päeva juhtmõtteks “Õed – hääl, mida järgida. Investeerime õendusesse ja austame inimõigusi globaalse tervise tasandil”.

Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusjuht Aivi Kabur ütles oma tervituskõnes, et taas on seljataha jäänud üks üliraske pandeemia-aasta, millega oleme ühiselt hakkama saanud. “COVID-19 lainete tipul tundus üsna lootusetu ülesandena leida koroonaosakondadesse juurde lisapersonali. Seda suurem oli üllatus, kui nägin, et kõik osakonnad pingutasid, püüdes oma tööd ümber korraldada, et COVID-osakondadesse täiendavat personali saata. Oleme üks tohutult kokkuhoidev pere. Oskame olla ühiselt abiks, just nagu ka meie haigla moto ütleb,” sõnas Aivi Kabur.

“Oleme pandeemia ajal eriti valusalt tunnetanud õdede puudust. On selge, et riik peab oluliselt rohkem investeerima õdede õppesse. Ka haiglana saame ja peame veelgi enam panustama õdede koolitamisse ning võimaldama paremaid töötingimusi ja -keskkonda. Selle nimel ka igapäevaselt töötame,” lisas ta.

Lääne-Tallinna Keskhaigla üheksas kliinikus ja meditsiinilistes tugiosakondades töötab kokku ligi 700 õendus- ning 300 hooldustöötajat.

Kaunist õdede päeva kõikidele õendustöötajatele!