Otsing

Põhja-Tallinna tervisekeskuselt võeti maha sarikapärg

Põhja-Tallinna tervisekeskuselt võeti maha sarikapärg
0 märts 25, 2021

25.03.2021.

Põhja-Tallinna tervisekeskuse ehitus on jõudnud sinnamaale, kus sarikapärg maha võeti. Sõle tänavale tulev hoone valmib plaanide kohaselt käesoleva aasta teises pooles ja patsientidele avatakse uksed aasta lõpus.

Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluva uue tervisekeskuse sarikapärja tõid alla haigla juhatuse esimees dr Arkadi Popov ja hoonet ehitavate ettevõtete Mapri Ehitus ja Vanalinna Ehitus esindajad.

Haigla juht tänas ehitajaid seni tehtud töö eest ja tunnustas selle eest, et vaatamata keerulisele epidemioloogilisele olukorrale ollakse ehitustöödega graafikus. „Plaanide kohaselt on ehitustööde valmimise tähtaeg novembris. Kuna ka tervisekeskuse sisseseadmine võtab oma aja, siis tõenäoliselt saab uus keskus patsientidele uksed avada 2021. aasta lõpus,“ täpsustas Popov.

Tarmo Roos, Mapri Ehituse tegevjuht ütleb, et kevad-suvisele kiiremale ehitustempole lähevad ehitajad vastu hoolikalt valitud partnerite toel ja epideemiast tulenevad tarneahelad on paigas ning igaks juhuks ollakse valmis nii plaaniks B kui ka C. „Ehitusplatsidel ollakse harjunud töötama viirusest tingitud piirangutega. Pidevaid muutusi võetakse kui elu normaalset osa ja inimeste ärevus tuleviku ees on vähenenud.“

Nii Mapri Ehitus kui ka Vanalinna Ehitus toetavad oma inimeste liikumisharjumusi ja tervisesporti, et hoida nende vaim värske ja füüsis korras.

Aadressil Sõle 63 asuvas tervisekeskuses hakkavad vastuvõtte tegema 12 nimistuga perearsti ning mitmed Lääne-Tallinna Keskhaigla eriarstid ja erialaspetsialistid, samuti saab seal teha röntgen- ja ultraheliuuringuid ning anda laboriuuringuteks vajalikke proove.

Tervisekeskuse arhitektuurse lahenduse autor on arhitekt Indrek Saarepera (Arhitektuuribüroo Visuaal), projekteeris Esplan ning hoonet ehitavad Mapri Ehitus ja Vanalinna Ehitus.

Põhja-Tallinna tervisekeskuse rajamine rahastatakse osaliselt Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ja samuti LTKH omavahenditest. Ligi 5500 ruutmeetri suuruse tervisekeskuse ehitus läheb maksma ca 5,7 miljonit eurot (summa on ilma käibemaksuta).

Inimeste kogunemise vältimiseks võeti sarikapärg maha väga kitsas ringis, üritusele ei kutsutud ajakirjanikke ega teisi külalisi.

Posted in Uudised