Pelgulinna sünnitusmaja tähistab täna 50. tegutsemisaasta täitumist

0 detsember 10, 2020

10.12.2020.

Toona Karl Marxi puiesteel, nüüd Sõle tänaval asuvas Pelgulinna sünnitusmajas avas 10. detsembril 1970 patsientidele uksed naistenõuandla korpus, järk-järgult alustati tööd ka kliiniku teistes osakondades.

Sünnitajaid hakati vastu võtma sama aasta viimastel päevadel. Esimene beebi nägi Pelgulinna sünnitusmajas ilmavalgust 31. detsembril 1970 kell 08:30. Tegemist oli tüdrukuga, kel pikkust 51 cm ja kaalu 3900 grammi.

Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku juhataja dr Piret Veerus märkis, et pool sajandit tagasi ehitatud hoone koos seal töötava personaliga on näinud igasuguseid aegu, kuid ka keerulistel perioodidel on olnud sünnitusabi tagatud.

“Tänased tingimused, võimalused ja teadmised turvalise sünnitusabi tagamiseks on tohutult arenenud võrreldes 50 aasta taguse ajaga. Väga palju on muutunud, kuid mis on jäänud samaks – see on rõõm lapse sünnist. Mistahes maailmas ka ei toimuks, inimese sünd on üks erilisemaid hetki, sünni ime on igavikuline ja ajas ei muutu,” ütles dr Veerus.

Igal aastal aidatakse Pelgulinna sünnitusmajas ilmale üle 3000 lapse, st iga neljas laps Eestis sünnib just seal. 50 aasta jooksul on Pelgulinna arstid ja ämmaemandad vastu võtnud üle 150 000 sünnituse.

Tänasel päeval tegeletakse Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus naise tervisega kogu elukaare jooksul, alates looteeast kuni kõrge vanuseni.

50. aasta juubeli puhul tervitab Pelgulinna sünnitusmaja kõiki endiseid ja praeguseid patsiente, koostööpartnereid ja kolleege.