Pelgulinna sünnitusmaja sai juurde perepalateid vastsündinute raviks

0 november 26, 2020

26.11.2020.

Pelgulinna sünnitusmaja 4. korrusel on värskelt valminud viis uut perepalatit, mis on mõeldud nende vastsündinute jaoks, kes vajavad pikemat haiglaravi, kuid mitte intensiivravi.

Intensiivravi perepalatitega samal korrusel asuvates uutes neonataalperepalatites saab ravi vajav vastsündinu viibida ööpäevaringselt oma perega koos, kuid samal ajal on lähedal ka meditsiinipersonali tugi ning jälgimiseks vajalik aparatuur.

Vastsündinute osakonna juhataja dr Pille Saik märkis, et aktiivset sekkumist vajavatele vastsündinutele pakutakse ravi ja hoolitsust intensiivravipalatis, kus nad tavaolukorras saavad samuti viibida koos vanematega. Neonataalpalatisse saab lapse üle viia siis, kui ta ei vaja enam hingamistoetust, pidevat monitoorset jälgimist ega veenisisest vedelikravi.

„Enamasti vajavad pikemat haiglasviibimist ennaegsed vastsündinud, et saavutada kojuminekuks vajalik küpsus. Meie juures viibinud emad on seda osakonda nimetanud naljatlemisi ka kaalujälgijate osakonnaks, kuid kaalu langetamise asemel on siin eesmärgiks hoopiski beebide kaalutõus, mida hoolega jälgime,“ rääkis dr Pille Saik.

Ta lisas, et kuigi ajutiselt ei saa isad praegusel keerulisel ajal viibida ema ja ravi vajava lapsega koos haiglas, pingutab sünnitusmaja selle nimel, et emal ja beebil oleksid võimalikult head tingimused ka siis, kui haiglas tuleb viibida tavapärasest pikemalt.

Kui sünnitusmajas juhtub korraga olema palju sünnitusi, saab uusi neonataalperepalateid kasutada ka tavaliste sünnitusjärgsete tubadena.

Uute neonataalperepalatite ehitus läks maksma ligi 360 tuhat eurot (+ km). Ehitust rahastas Lääne-Tallinna Keskhaigla.

Vastsündinute osakond annab teada, et COVID-19 pandeemia tõttu saab uued perepalatid pidulikult avada siis, kui epidemioloogiline olukord seda võimaldab, kuid uutes ruumides plaanitakse tööd alustada juba järgmisel nädalal.