Otsing

Pelgulinna Simulatsioonikeskus korraldas ämmaemandatele koolituspäeva teemal „Vastsündinu adaptatsioon”

Pelgulinna Simulatsioonikeskus korraldas ämmaemandatele koolituspäeva teemal „Vastsündinu adaptatsioon”
0 märts 23, 2017

23.03.2017.

Möödunud neljapäeval viisid Pelgulinna Simulatsioonikeskuse koolitajad läbi seni suurima osalejate arvuga teoreetilist ja praktilist osa sisaldava koolituspäeva, kus simulatsiooniõpet tutvustati 40 ämmaemandale Eesti erinevatest haiglatest.

Koolitus toimus Pelgulinna sünnitusmajas. Lisaks simulatsioonikoolituse kui õppemeetodi tutvustamisele kuulus koolituspäeva ka „hands-on“ ehk „käed külge“ treening, mille käigus said koolitusel osalenud Eesti Ämmaemandate Ühingu liikmed harjutada käelisi tegevusi esmase kohanemishäirega vastsündinu abistamiseks.

Samuti keskenduti koolitusel sellele, millised on lapsevanemate ootused sünnitusmaja personalile olukorras, kus nende vastsündinu vajab intensiivravi, ning kuidas sellisel juhul ema-isa kaasata.

Pelgulinna sünnitusmaja ämmaemanda ja simulatsioonikeskuse koolitaja Liis Jõgise sõnul oli õppepäeval osalenute tagasiside väga positiivne. „Enamiku koolitusel viibinute jaoks oli see esmakordne kogemus simulatsiooniõpet kogeda. Oli suur rõõm näha, et nad said läbimängitud situatsioonidest palju kasulikku oma igapäevatöösse kaasa võtta,“ märkis Jõgis.

Ta lisas, et huvi koolituse vastu oli väga suur ning kõikide huviliste jaoks seekord paraku kohti ei jätkunudki.

Koolituspäeva viisid läbi neonatoloogid dr Ervin Saik ja dr Liina Süvari, ämmaemandad Liis Jõgis ja Kärt Pielberg, vastsündinute osakonna ämmaemandusjuht Karin Allik ja pereterapeut Küllike Lillestik.

Pelgulinna Simulatsioonikeskuse koolitajad on saanud rahvusvahelise väljaõppe. Nende poolt korraldatavad koolitused on mõeldud ennekõike vastsündinu, raseda ja sünnitaja abistamisega kokkupuutuvale meditsiinipersonalile. Õppevahendina kasutatakse kõrgtehnoloogilist vastsündinu ja sünnitaja simulaatornukku ning videojälgimissüsteemi, mille abil harjutatut hiljem põhjalikult analüüsitakse.

Posted in Uudised