Pelgulinna noortekabinetis saab teha tasuta HIV-kiirtesti

0 mai 30, 2019

30.05.2019.

Lääne-Tallinna Keskhaiglas saab lisaks nakkuskliiniku polikliinikule nüüdsest teha tasuta HIV-kiirtesti ka Pelgulinna naistenõuandla noortekabinetis.

Naistenõuandla ämmaemand Velly Roosileht ütles, et kabinetti oodatakse HIV-testima kõiki kuni 26-aastaseid (k.a.) noori, olenemata soost või elukohast. „Testimine on anonüümne ja tasuta ning võtab aega kõigest mõne minuti,“ julgustas ämmaemand.

HIV-testimiseks ei ole vaja eelnevalt aega kinni panna, testimine toimub elavas järjekorras. Tulemuse saab teada juba paari minuti jooksul.

Noortekabinet on tavapäraselt avatud E-R kell 08:00-15:00, kuid suvekuudel (juunist augusti lõpuni) palub ämmaemand kabinetti ette helistada telefonil 666 5810, sest puhkusteperioodil võib kabinet olla avatud lühemalt.

Noortekabinet asub Pelgulinna sünnitusmaja I korrusel, aadressil Sõle 23, sissepääs naistenõuandla kaudu.

HIV-kiirtest tehakse sõrmeotsa vereproovist. Kiirtestid on sama täpsed kui veenivere uurimine. Peamine erinevus veenivere uurimisega seisneb aknaperioodi pikkuses. Kuna kiirtest “tunneb” veres ära vaid HIV-vastaseid antikehi ning mitte viirust ennast, siis peab nakatumisest olema möödas vähemalt 10-12 nädalat, et testi vastus oleks usaldusväärne.

HIV-kiirtestimine nakkuskliiniku polikliinikus

Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliiniku polikliinikusse (Paldiski mnt 62) oodatakse HIV-kiirtesti tegema kõiki soovijaid esmaspäevast reedeni kl 08:00-15:30. Ka seal on testimine anonüümne ning tasuta. Eelnev registreerimine ei ole vajalik, kuid saabudes palutakse esmalt pöörduda registratuuri.