Otsing

Pelgulinna naistenõuandla külastajaid rõõmustab näitus rahvuslikest seelikumustritest

Pelgulinna naistenõuandla külastajaid rõõmustab näitus rahvuslikest seelikumustritest
0 juuli 4, 2019

04.07.2019.

Eile avati Pelgulinna naistenõuandlas laulu- ja tantsupeole pühendatud näitus rahvuslikest seelikumustritest.

Näitus on mõeldud uudistamiseks kõikidele naistenõuandla külastajatele, kuid ka teistele huvilistele nõuandla lahtiolekuaegadel E-R kl 08:00-18:00 (alates septembrist kl 08:00-19:00).

“Laulu- ja tantsupidudel on Eestile ja eestlastele väga sügav tähendus. Soovime näitusega tähistada seda olulist sündmust, mis on eestlasi juba 150 aastat liitnud, ning tuletada meelde, kui ilus on meie rahvuspärand. Samamoodi nagu kandub põlvest põlve edasi meie kõigi elu, kehtib see ka rahvusmustrite puhul,” märkis naistekliiniku juhataja dr Piret Veerus.

Rahvuslikud puuvillased triibukangad kinkis naistenõuandlale näituse tarbeks OÜ Olgitex – Rakveres tegutsev väikefirma, kellel saab lasta kududa rahvuslikke puuvillaseid kangaid.

Puuvillane triibukangas ei ole mõeldud traditsiooniliste rahvarõivaste õmblemiseks (selleks kasutatakse villast kangast), kuid see sobib suurepäraselt selleks, et lisada rõivastele rahvuslikku alatooni, samuti sobib puuvillast triibukangast kasutada mitmesuguste ideede juures, kuhu tahetakse lisada äratuntavat rahvuslikku aktsenti: vööd, lipsud, kotid, põlled.

Näitust aitas kujundada naistenõuandla juhataja dr Reet Sokk, sildid kirjutas naistekliiniku sekretär Evelyn Ermast.

Näitus on Pelgulinna naistenõuandlas üleval aasta lõpuni.

Posted in Uudised