Pelgulinna naistenõuandla avab sel laupäeval erandkorras uksed

0 mai 10, 2017

10.05.2017.

Sel laupäeval, 13. mail kell 10.00-14.00 on Lääne-Tallinna Keskhaiglale kuuluv Pelgulinna naistenõuandla erandkorras avatud täiendavateks naistearsti vastuvõttudeks.

Laupäeval toimuvatele vastuvõttudele oodatakse naisi, kes pole ammu tervisekontrollis käinud või kes soovivad lisakindlust oma tervisega seotud murede lahendamisel. Samuti on oodatud naised, kes soovivad tulla rasedusega arvele.

Pelgulinna naistenõuandla juhataja dr Reet Sokk märkis, et laupäevased täiendavad vastuvõtuajad avatakse sooviga, et rohkem naisi pääseks enne suurt suvepuhkuste perioodi naistearsti juurde tervist kontrollima.

„Seoses saabuva suvepuhkuste perioodiga on oht, et paljud tervist puudutavad küsimused ja mured jäävad ootama sügist. Soovime, et võimalikult paljud naised saaksid suvepuhkusele minna muretult, teades, et nende tervisega on kõik hästi. Sel laupäeval toimuvate täiendavate vastuvõttudega olemegi mõelnud ennekõike neile, kes on soovinud pikka aega naistearsti juurde pääseda, kuid kel pole seni õnnestunud vastuvõtuaega saada,“ ütles dr Sokk.

Vastuvõtule tulemiseks on vajalik eelnev registreerimine Lääne-Tallinna Keskhaigla digiregistratuuris või telefonil 626 1314. Kõikidele ravikindlustatud patsientidele kehtib visiiditasu 5 eurot. Ravikindlustamata patsientidele on vastuvõtt tasuline.

Patsiente võtavad laupäeval vastu dr Jana Klementsov, dr Külli Idla, dr Galina Mihhailikova, dr Helen Vahar, dr Sandra Tammekivi, dr Marie Abel ja dr Mare Pajumets.

Lisaks tavapärasele tervisekontrollile naistearsti juures on võimalik end registreerida ka ämmaemanda vastuvõtule, kus saab lasta end kontrollida sugulisel teel levivate infektsioonide suhtes ning tasulise teenusena lasta end HPV vastu vaktsineerida. Samuti oodatakse ämmaemanda vastuvõtule registreerima neid patsiente, kel on saatekiri emakakaelavähi sõeluuringule.

Avatud on ka protseduuride tuba, kus saab anda vereproove, samuti noorte nõustamiskeskus, kuhu oodatakse nõustamiseks või tervisekontrolliks pöörduma kuni 24-aastaseid noori.

Pelgulinna naistenõuandla ja noorte nõustamiskeskus asuvad aadressil Sõle 23, Tallinn.