Otsing

November sünnitusmajas: tähtpäevad ja töö käsikäes

November sünnitusmajas: tähtpäevad ja töö käsikäes
0 December 4, 2017

04.12.2017.

November oli Pelgulinna sünnitusmajas tegemiste poolest tihe. Aasta eelviimasesse kuusse mahtus mitu tähtpäeva, mis olid sünnitusmajale olulised.

November tõi sünnitusmajja nii isadepäeva 12. novembril kui ka enneaegse sünni päeva 17. novembril. Viimase puhul värvus sünnitusmaja sarnaselt paljudele teistele asutustele sirelililladesse toonidesse, näidates oma toetust siia maailma liiga varakult tulnud pisikestele ja nende lähedastele.

Sünnitusmaja jaoks oli oluline päev ka 23. november, mil toimus seal tasuta loengute päev „Tervisevitamiin“, kus päevakavas olid ettekanded ema ja lapse tervise teemadel. Loengud olid suunatud lapseootel naistele, andmaks neile teadmisi ja kindlust, kuidas külmetushaiguste kõrgajal viirustest hoiduda ning haigestumise korral leevendust leida. Samuti hõlmasid ettekanded teemasid, kuidas aidata haigestunud last ning kuidas anda talle esmaabi.

Lisaks harivatele loengutele toimusid „Tervisevitamiini“ päeval ka sünnitusmaja tutvustavad ekskursioonid ning 1. korruse fuajees tutvustasid erinevad firmad emadele ja lastele mõeldud tooteid.

„Tervisevitamiini“ loengutele oli kokku üle 200 registreerunu.

Tähtpäevadele vaatamata jätkus sünnitusmajas töökäsi loomulikult ka sünnitusosakonda. Novembris tuli Pelgulinna sünnitusmajas ilmale 243 uut ilmakodanikku. Poisslapsi oli nende seas 128 ning tüdrukuid 115. Kaksikuid sündis novembris kolm paari.

Posted